2. listeyi Sarıyer engelledi

2. listeyi Sarıyer engelledi
CHP kurultayında 2. listenin çıkmasını Sarıyer kurultay delegeleri mi engelledi?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan seçildiği CHP’nin 33. Olağan Kurultayı'nda Gürsel Tekin’in 2. liste çıkartma isteğine Sarıyer kurultay delegelerinin karşı çıktığı ve bu nedenle engellendiği belirtiliyor. Aldığımız bilgilere göre; Ankara Dedeman Oteli'nde gece saatlerinde Gürsel Tekin’in ikinci liste çıkartma isteğine, başta Sarıyer olmak üzere İstanbul’daki CHP’li belediye başkanları ve ilçe başkanları karşı çıktı. Ortak karar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Gökhan Zeybek ve CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl tarafından kaleme alınarak Kılıçdaroğlu’na iletildi. Ve böylece ikinci liste engellenmiş oldu.

Milliyet Gazetesi Yazarı Serpil Yılmaz da bu ayrıntıyı köşesine taşıdı.

Kurultaydan bir ayrıntı
CHP Parti Meclisi’ne giren İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin’in alternatif liste hazırlamak üzere Dedeman Oteli’nde düzenlediği toplantının yansımaları sürüyor. Kurultaydan aktardığım gelişmelere katkı yapmak isteyenler, şu noktalara dikkat çekiyorlar.

Dedeman’da gece toplantısında, Ataşehir ile birlikte Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Sarıyer’in CHP’li belediye başkanları, “Başarılı geçmiş bir kurultayın arkasından ikinci liste çıkartılmasına karşı” oldukları gerekçesini öne sürdüler.

Bu gelişmeler üzerine, 29 ilçe başkanının imzalayıp genel merkeze gönderdiği ortak bildiriyi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Gökhan Zeybek kaleme aldı. Metinde “Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve yakın çalışma arkadaşlarının çıkaracağı listeye destek vereceğiz” sözleri yer alıyordu.

Bu haber toplam 1122 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum