19 Trilyon kime ödendi?

19 Trilyon kime ödendi?
Halil Canarıkan, son meclis toplantısında Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bazı sorular sordu

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan, son meclis toplantısında Belediye Başkanı Şükrü Genç’e bazı sorular sordu. Sorularının cevaplanmasını isteyen Canarıkan, bu sorularını ise 3 ayrı önergeyle yöneltti. İşte Canarıkan’ın meclis toplantısına damga vuran soruları:

19 Trilyon kime ödendi?
İlk sorusunda alacaklıların Sarıyer Belediyesi’nden ödeme alamadıklarını söyleyen Canarıkan 19 trilyonun kimlere ödendiğini sorudu. Canarıkan’ın şunları söyledi: “Sarıyer Belediye Bakanımız Sayın Şükrü Genç, Yeniköy spor kulübünde yaptığı toplantıda; “Biz 7 aylık dönemde geçen belediyeden kalma 19 trilyon borç ödedik” Şeklinde bir açıklama yapmıştır. Oysa alacaklı  firmaların,  bu 7 aylık süreçte geçmişe dönük ödeme alamadıkları bilinmektedir. Belediye Başkanlığımız, bugüne kadar eski dönemden kalan borçlar için hangi firmalara, ne kadarlık ödemeler yapmıştır?” 


Turban Tesisleri satılacak mı?
Turban Tesisleri'nin satışa çıkarılması için çalışmalar yapıldığı şeklinde duyumlarının olduğunu söyleyen Canarıkan, “Turban Tesislerinin satışının mümkün olmadığı sadece kiraya verilebileceği bir gerçekken; Belediyenin Turban Tesislerini Almanlara satmaya çalıştığı ve bu konuda ön görüşmeler yaptığı doğru mu? Bu satış işleminin yürütülmesi için Almanya’da herhangi bir firmaya veya şâhısa yetki verilmiş midir?” diye sordu.

Muhtarların bayramlıklarını nasıl aldınız?
Canarıkan’ın üçüncü sorusu ise muhtarların bayramlıklarıyla ilgiliydi. Sarıyer Belediyesi’nin  Kurban Bayramından önce muhtarlara Mahmutpaşa'daki bir mağazadan takım elbise hediye ettiğini söyleyen Canarıkan, konuyla ilgili şu doruları yöneltti: “Bu takım elbiseler satın mı alındı  yoksa bir “sponsor” tarafından bedelsiz olarak belediyemize hediyemi edildi? Sarıyer Belediyesi söz konusu takım elbiselere bedel ödediyse, bedeli ne kadardır? Satın alındıysa, hangi firmadan satın alınmıştır? Satın alındıysa, bu satın alma işlemi için ihale yapılmış mıdır? İhale yapıldı ise bedeli nedir? Bu takım elbiseleri kimi muhtarlarımızın kalitesiz bulduğu gerekçesiyle kabul etmedikleri doğrumudur?”

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT