19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs coşkuyla kutlandı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşku içinde kutlandı

Atatürk’ün Türk gençliği’ne armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, ilçemizdeki öğrenciler, ilçe protokolü ve vatandaşların katıldığı tören ve gösterilerle kutlandı.

Sarıyer Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na ilçe protokolünün çelenk sunmasıyla başlayan kutlamalar, Yusuf Ziya Öniş Stadı’ndaki gösterilerle devam etti. Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi Bando Takımı eşliğinde geçit töreni yapan öğrenciler, okudukları şiirler ve gösterilerle, kutlamaları takip eden vatandaşlardan büyük alkış aldı. Ellerindeki bayrak ve flamalarla renkli görüntüler oluşturan gençler bayramı coşku içinde kutladılar.

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hayati Kaptanoğlu ve Garnizon Komutanı Kalender Karadağ’la birlikte tören alanında gençleri selamlayarak, bayramlarını kutladı. Kutlamalara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, Spor Müdürü Namık Şişman, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, siyasi partilerin yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

protokolcelenk23_171053477.jpg

İlçe Spor Müdürü Namık Şişman ve Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan’ın günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarının ardından kutlamalar, ilçemizdeki okulların öğrencilerinin gösterileri, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okumaları ve şeref çağrısında bulunmalarıyla devam etti.

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Turnuvası’nda dereceye giren satranç oyuncularının da aralarında bulunduğu, çeşitli branşlarda ulusal ve uluslararası alanda dereceye giren öğrenci ve sporculara ödüller verildi.

Sporculara ödüllerini veren, Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hayati Kaptanoğlu, Kaymakam Ömer Karaman, Garnizon Komutanı Kalender Karadağ, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, İlçe Spor Müdürü Namık Şişman ve Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın öğrencilerin başarılarının devamını diledi.

İstanbul’da yapılan liselerarası ‘Bando Takımları Yarışması’nda birinci olan Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi Bando Takımı da ödül alırken, kutlamaları takip eden vatandaşlardan ayrı bir ilgi gördü. Kutlamalar, stadyumu dolduran vatandaşlar ve öğrencilerin 10. Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan söylemelerinin ardından son buldu.

Bu haber toplam 6034 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT