100 bin TL'yi nereye gömdünüz

100 bin TL'yi nereye gömdünüz
Sarıyer Belediyesi’nin 137 trilyonluk borcu Sarıyer Belediye Meclisi'nde yine tartışma konusu oldu.

Mecliste yine borç tartışmasıSarıyer Belediyesi’nin Meclis Toplantısına yine gündem dışı konuşmalar damgasını vurdu. Sarıyer Belediyesi’nin 137 trilyonluk borcu yine tartışma konusu oldu.

AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun’un “Başkan sürekli enkaz edebiyatı yapıyor” sözleri üzerine, Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber’in, “38 trilyonla Sedat Özsoy’dan devraldığınız bütçeyi 137 trilyona çıkardınız. 100 trilyonu Sarıyer’in neresine gömdünüz? Bunun hesabını verin” demesi üzerine tartışmalar yaşandı.Coşkun, “Başkan enkaz edebiyatı yapıyor”
Meclis oturumunda söz alan AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun, “Başkanımız devamlı enkaz edebiyatı yapıyor. Borç batağı aldık, bizi çalıştırmıyorlar söylemlerinden artık vazgeçin. Ben sizlerin yerinde olsam CHP’li bir belediyenin farkını ortaya koyar, projelerimi konuştururum. Geçen 8 aylık süreçte görüyoruz ki bir önceki dönemin devamı gibisiniz. Farklı olarak yaptığınız hiçbir şey yok” dedi.

Adnan Ayber, “2004-2009 dönemini kötü yönettiniz”
AK Parti’li Hüseyin Coşkun’a cevap veren Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber ise, “Türkiye’de 2004-2009 dönemi Sarıyer açısından çok şanslı bir dönemdi. Ama ne yazık ki tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmuyor. Siz o süreci kötü yönettiniz. Vakıf arazileri konusundaki başarılarınıza bir şey diyor muyuz? Demiyoruz, teşekkür ediyoruz. Eksikleri olsa da doğru bir adımdı. Ama onu da yapamadınız. Onu da elinize yüzünüze bulaştırdınız. 288 ada 22. Parseli birilerine sağlık ocağı diye peşkeş çektiniz. Üzerinde yaşayanlara vermediniz. Biz tapu sözü verdik. Hangi tapu sözü verdik? Büyükşehir Belediyesi’nin malının tapusunu Sarıyer Belediyesi’nin verme şansı, gücü, yetkisi var mı? Eğer Büyükşehir’i alsaydık o zaman görecektiniz tapu nasıl verilir”.

Adnan Ayber, “100 trilyonu Sarıyer’in neresine gömdünüz?”
5 yıldır bu ülkeyi gerçekten kötü yönetiyorsunuz. 38 trilyona Sedat Özsoy’dan devraldığınız bütçeyi 137 trilyona çıkardınız. 100 trilyonu Sarıyer’in neresine gömdünüz? Bunun hesabını verin. Sarıyer Belediyesi’nin parasal açısından sıkıntısının olduğu doğrudur. Ama biz bunları sizin eksikliklerinizi tamamlayacağız, maaşları da vereceğiz, yatırım da yapacağız.

Özbalta, “Sizi ispata davet ediyorum”
Ayber’den sonra söz alan AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta ise, “Eğer sizler burada borç edebiyatı yapacaksanız bu göreve neden talip oldunuz? Biz mevcutla zaten daha fazlasıyla yönetmeye taliptik, başkaları da talipti.  Başbakanımız bitmiş, tükenmiş, sıfırlanmış bir ülke devraldı. Ama hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadı. Yusuf Tülün’ün ağzından 37 trilyon borçla belediyeyi devraldık, ne yapacağız diye bir şey de duymadım. Aşı olmayana aş, parası olmayan öğrenciye para, yatırımlara harcandı o paralar. Eğer harcamalarda aksi bir durum varsa sizi ben ispata davet ediyorum” dedi.

Mehmet Çakır, “Sarıyerliler gömü avına başlar”
AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır ise, “Bu paraları nereye gömdünüz sözünün tutanaklardan çıkartılmasını talep ediyorum. Eğer kaydı olmayan bir para varsa ki bu sözünüz üzerine Sarıyerliler gömü avına başlayacaktır. Söylediğiniz söz baya ağır kaçtı. Eğer tutanaklardan çıkarılmayacaksa da ‘biz CHP yönetimi olarak yaptığımız yatırımların toprağa yapılmış gömü olarak tasvir ediyoruz’ ibaresinin tutanaklara alınmasını öneriyorum” dedi.

Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber ise, “100 trilyonu nereye gömdünüz” sözlerinin tutanaklardan çıkartılmasını istemedi.

Bu haber toplam 1441 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT