1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Üç mahallenin daha imar ıslah planı meclisten geçti
Üç mahallenin daha imar ıslah planı meclisten geçti

Üç mahallenin daha imar ıslah planı meclisten geçti

PTT Evleri, Reşitpaşa ve Ferahevler mahalleleri imar ıslah çalışması komisyondan oy çokluğu ile geçirilerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iletildi.

A+A-

Sarıyer Belediye Meclisi nisan ayı ikinci oturumu Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mülkiyet sorunu ile ilgili olarak, PTT Evleri, Reşitpaşa ve Ferahevler mahalleleri imar ıslah çalışması komisyondan oy çokluğu ile geçirilerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iletildi.

PTT Evleri, Reşitpaşa ve Ferahevler mahalleleri ile ilgili imar ıslah plan çalışmasının 3 Nisan’da gerçekleştirilen ilk aşamasının ardından ikinci oturumu gerçekleştirildi. Halk arasında ‘imar affı’ olarak da bilinen tapu tahsis belgelerinin verildiği 2981 sayılı kanundan yararlanılması için yapılan çalışma, hafta başındaki toplantıda oy çokluğu ile komisyona havale edilmişti. Gecekondu mahalleleri için emsal olacak çalışma bu kez AK Parti’lilerin ret oyuna karşın, CHP’li üyelerin desteği ve oy çokluğu ile kabul edilerek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi.

Bu yoldan dönenin boynu kopsun

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mülkiyet sorunu ile ilgili olarak, Danıştay üyeleriyle, hâkimlerle, uzman hukukçularla görüşerek yol aldıklarını belirterek, “Yasalardan anladığımız şekilde çalışma yapıyoruz” dedi. Başkan Genç, vatandaşın rızası olmayan hiçbir şeye imza atmayacağını yineleyerek, bugüne dek ne yapmaya çalıştıklarını anlatarak ilerlediklerini kaydetti. Başkan Genç, yasaların verdiği yetkiyi vatandaşın lehine kullanmak üzere yorumladığını ve söylediği her sözün arkasında olduğunu kaydederek, “Bu yoldan dönenin boynu kopsun” dedi.

Bu haber toplam 1782 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT