1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sevim Yalınkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
Sevim Yalınkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

Sevim Yalınkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, demokrasinin temel haklarından biri olan haber alma ve bilgi edinme özgürlüğünün temelini oluşturan habercilik mesleğinin demokrasinin varlığına büyük bir katkı sağladığını ifade etti.

Sevim Yalınkılıç mesajında şunları kaydetti:

Aydınlatan, yol gösteren, düşündüren ve bilgi aktaran gazetecilik mesleğinizin önemi her dönem öne çıkmıştır. Bu mesleğinizi icra ederken yaşadığınız tüm baskı ve tehditlerin artarak devam ettiği, bir çok meslektaşınızın mesleki sorumluluklarını yaparken tutuklandığı, darp edildiği veya tehdit edilerek susturulduğu bu zamanlarda yaşadığınız tüm olumsuzlukların son bulması aynı zamanda biz siyasetçilerin sorumluğundadır ve bunun için de mücadelemizi vermekten geri durmayacağımızı bilmelisiniz. 

Haber verme, objektiflik, özel hayata saygı, kişilik haklarının korunması gibi değerleri içerisinde barındıran önemli bir mesleği icra eden siz değerli basın emekçileri, milletimizin en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz haber alma hakkını yerine getirerek milletimizin vicdanına kılavuz olmaktasınız. 

Ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi, “Basın ulusun ortak sesidir. Bir güç, bir okul, bir yol göstericidir.”

Ülkemizin doğrulara ve tarafsızlığa daha çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde  mesleklerini icra eden başta Sarıyer’imizin yerel basın emekçileri olmak üzere, tüm basın emekçilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyor, mesleğini icra ederken hayatını kaybeden gazetecilerimizi de saygı ve minnetle anıyorum. 

Bu haber toplam 1984 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT