1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Sarıyerli Gürsel Erden, Mourinho'yu canlandırdı
Sarıyerli Gürsel Erden, Mourinho'yu canlandırdı

Sarıyerli Gürsel Erden, Mourinho'yu canlandırdı

Mourinho'ya olan benzerliğiyle bilinen Sarıyerli Gürsel Erden, Yavuz Seçkin'in filminde oynadı.

A+A-

Daha önce Sarıyer Manşet’in gündeme getirdiği dünyaca ünlü Portekizli Teknik Direktör Jose Mourinho'ya olan benzerliği ile dikkat çeken Sarıyerli Gürsel Erden, yapımcılığını ve başrolünü Yavuz Seçkin’in üstlendiği ‘Yıldızlar Da Kayar: Das Borak’ filminde rol aldı. 16 Eylül’de vizyona girecek olan filmde Jose Mourinho'yu canlandıran Gürsel Erden performansı ise Yavuz Seçkin’in de büyük beğenisini topladı.

GÜRSEL ERDEN 15 TEMMUZ’DA GAZİ OLDU

Aynı zamanda Kâğıthane Belediyesi’nde çalışan Gürsel Erden, 15 Temmuz gecesi darbecilerin Borsa İstanbul’a girmesini engellemek için direndiği sırada vurularak gazi olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Gazi Erden’i ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden sonra Yavuz Seçkin de Erden’i ziyaret etti.

benzerler-yarisiyor-mourinho.jpg

YAVUZ SEÇKİN: “GÜRSEL ABİ İLE GURUR DUYUYORUZ”

Bacağından yaralanan Gazi Gürsel Erden'i evinde ziyaret eden Yavuz Seçkin, ‘Gürsel Abi bizim canımız. 16 Eylül'de gösterime girecek olan filmim Yıldızlar Da Kayar: Das Borak'ta ünlü teknik direktör José Mourinho benzerini canlandırdı. Çekimlerimizi tamamladıktan iki hafta sonra bu üzücü haberi aldık. Çok üzüldük ama Gürsel Abi ile gurur duyuyoruz. Bugün burada, onun gibi Vatansever bir insanı ziyaret etmekten dolayı çok mutluyum' dedi.

yildizlar-da-kayar-mourinho-gursel-erden.jpg

 ‘FİLMİMDE OYNAMASI İÇİN İKNA ETMEK ZOR OLDU!'

Ünlü komedyen, José Mourinho'ya benzerliği ile dikkat çeken Erden'i ‘Yıldızlar Da Kayar: Das Borak' filmi için nasıl ikna ettiğini şu şekilde anlattı: ‘Gürsel Abi, Kağıthane Belediyesi'nde çalışıyor. Yani oyunculuk yapmıyor. Filmimizin en önemli sahnelerinden biri olan ‘Benzerler Yarışması' sahnesi için ünlülerin benzerlerini arıyordum. İnternette José Mourinho'ya benzediği ile ilgili haberleri gördüm. Bir baktım, gerçeğinden daha çok Mourinho'ya benziyor. Sosyal medya aracılığı ile mesajlaştık fakat Gürsel Abi şaka yaptığımı zannetmiş. Bu duruma inandırıp, ikna etmek zor oldu.'

 ‘YAVUZ, BU ZOR GÜNLERDE YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRECEK'

Çekimler esnasında büyük keyif aldığını belirten Gazi Erden ise, ‘Zor günler geçiriyoruz. Ülke olarak hepimizin gülmeye, güldürecek birilerine ihtiyacı var. Yavuz'un bu zor günlerde hepimize bir nebze olsun acılarımızı unutturacağına inanıyorum. Birçok yıldızın bir araya geldiği bu filmde bana yer verdiği ve ziyaretime geldiği için çok teşekkür ederim. 16 Eylül'de ailem ile birlikte gidip, mutlaka izleyeceğim. Vatanım için canım feda' dedi. Ziyaret sonunda birbirine sarılan ikili, Türk Bayrağı ile objektiflere poz verdi.

sariyer-manset-gursel-erden.jpg

HABERE YORUM KAT