1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?
Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

A+A-

SEO, yani Search Engine Optimization, bir web sitesinin arama motorunda üst sıralarda bulunması için yapılan çalışmalardır. Bir kullanıcı, bir anahtar kelimeyi arattığında markanın web sitesi ne kadar üstte olursa o kullanıcının o web sitesine tıklama ihtimali o kadar yüksektir. Böylece o web sitesine ziyaretçi çekilir. Burada özellikle amaç ilk üç sırada yer almaktır.

SEO danışmanı, markanıza SEO hizmeti vererek istediğiniz sıralama sonuçlarında yer almanız için çalışır. SEO’nun birçok parametresi olduğu için gerekli bilgi ve donanım olmadan istenen sonucu elde etmek oldukça zor olacaktır.

Kurumsal SEO danışmanlığı ise standart SEO danışmanlığından farklı olarak kurumsal SEO çalışmaları yapar ve bu süreç standart SEO çalışmalarından daha zorludur. Standart SEO’da amaç aramalarda ilk sıralamalarda yer almakken, kurumsal SEO çalışmaları arama motorunda ilk sıralamalara çıkmanın yanı sıra sosyal medya paylaşımları, içerik düzenlenmesi gibi birçok aşamayı da içerir.

Kurumsal SEO danışmanı, sadece SEO danışmanlığı hizmeti vermez aynı zamanda çalıştığı marka için güçlü bir imaj oluşturmak için çalışır. Markanın online itibarı olması o marka için çok önemli bir unsur olduğu için kurumsal SEO danışmanlığı marka için oldukça önemli bir konumdadır.

Kurumsal SEO Neleri Kapsar?

Kurumsal SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Bu noktalar site içi ve site dışı SEO çalışmalarıdır. Site içi kurumsal SEO çalışmalarında, site içinde çok fazla içerik bulunmayacağından dolayı, optimizasyon çok iyi yapılmalıdır. Bir diğer nokta ise site dışı kurumsal SEO çalışmaları yapılırken backlink çalışmalarına dikkat edilmesidir. Doğru bir backlink çalışması markanın online dünyada itibarını artıracaktır.

Dijital dünyada markanın başına gelebilecek olumsuz olaylar o markanın itibarının zedelenmesine hatta yok olmasına neden olabilir. Bundan dolayı kurumsal SEO danışmanlığı alınacak firmanın çalışmaları iyice araştırılmalı ve incelenmelidir. Dikkatlice ve titizlikle yapılmış kurumsal SEO çalışmaları ise markayı dijital dünyada zirveye çıkaracaktır.

HABERE YORUM KAT