1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Aşık Veysel Sarıyer'de "Aşık" filmi ile anıldı
Aşık Veysel Sarıyer'de "Aşık" filmi ile anıldı

Aşık Veysel Sarıyer'de "Aşık" filmi ile anıldı

Aşıklık geleneğinin en büyük temsilcilerinden biri olan ‘Halk Ozanı’ Aşık Veysel, ölümünün 44. yılında Sarıyer’de anıldı.

A+A-

Türk halk şairi, büyük ozan Âşık Veysel, aramızdan ayrılışının 44. yılında Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve “O” nu anlatan Âşık filmi ile anıldı. Yönetmenliğini Bilal Babaoğlu’nun yaptığı, Yeliz Şatıroğlu, Emirhan Kartal, Meltem Miraloğlu, Uğur Aslan, Hülya Şen ve Ahmet Bilgin’in rol aldığı ve büyük ozanın aşıklık mertebesine yükseldiği zorlu ve duygusal süreci anlatan filme ilgi büyük oldu.

Gösterimin ardından Yönetmen Bilal Babaoğlu, filmde rol alan oyuncular Yeliz Şatıroğlu ve Emirhan Kartal seyircilerle söyleşi yaptı. Babaoğlu ve Kartal, çekim aşamasında yaşadıklarını, Yeliz Şatıroğlu da dedesinin bilinmeyen yönlerini ve aile ilişkilerini Sarıyer seyircisi ile paylaştı.

ismail-erdem-sariyer.jpg

Film gösterimi ve söyleşinin ardından Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Filiz Coşkun, yönetmen ve oyunculara birer teşekkür çiçeği takdim etti.

HABERE YORUM KAT