1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Alarm sistemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Alarm sistemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Alarm sistemi seçerken dikkat edilmesi gerekenler

A+A-

Ev Alarm güvenliği sistemini seçmek bol zaman ve araştırma gerektirir. Eviniz için bir tane alırken göz önüne alınması gereken birçok şey var. Göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, istediğiniz sistemi sağlayabilen doğru yerdir. Burada, siz ve aileniz için doğru olan bir şirketten bir ev güvenlik sistemi seçerken göz önüne alınması gereken bazı önemli faktörleri vardır.

Fiyat noktası

Bu teknolojik çağda, bir düğmeyi tıklatarak birden fazla seçeneği keşfedebilirsiniz. Endüstri her biri farklı bir fiyat noktasına sahip birçok farklı güvenlik seçeneği sunuyor. Ev ve işletme sahipleri şunları düşünmelidir:

Kamera ve sensörler gibi ekipmanın başlangıç ​​maliyeti

Kurulum masrafları. Aylık izleme ücretleri. Bir güvenlik bütçesinin hesaplanması, mülk için hangi sistemin en iyi olduğunu belirlemeye yönelik pratik bir yaklaşımdır. Belli bir şirketten hizmeti ödemek için göze alamazsa, gerekli olandan daha fazla ekipman kurmanın veya bir canlı izleme sisteminin oluşturulmasının bir anlamı yoktur.

İzlenmeyen Sistemler

Birçok kişi, aylık maliyeti olmadığı için, denetlenmeyen alarm sistemi seçmeyi düşünüyor. Aylık servis ücreti olmadığından, sistem alarm çalar. Yalnız bir alarm bazen bir hırsızı korkutup kaçırır. Ancak, bugünlerde birçok hırsızlar, saygın bir ev güvenlik sisteminde nelere dikkat etmeleri gerektiğini biliyorlar. Bir hırsızlık durumunda, izlenmeyen sisteminiz, bazen şüpheli bir faaliyet meydana geldiğinde size haber verme seçeneğine sahip olacaktır. Bildirim, akıllı telefonunuza bir itme bildirimi veya kısa mesaj şeklinde görünür.

İzlenen bir ev güvenlik sistemi, evinizi hırsızlıktan korumak için en güvenilir seçenektir. İzlenen bir alarm, güvenlik sağlamak için son derece modern bir teknoloji kullanan, profesyonel izleme hizmetleri ile 24 saat koruma olan güvenilir ve değerli bir sistemdir. Bir izleme servisi, sizi yetkili makamlara gönderirken değerli zaman ayırmanıza izin verirken, denetlenmeyen bir sistem size yardım çağırır. Alarm çaldığında, izleme servisi olayla ilgili soruşturma yapacaktır. Sistem soruşturmayı cevaplayamazsa polise haber verecektir. 7/24 güvenlik izlemesi olan alarmlar ailenizi ve evinizi korumak için mükemmel bir yoldur.

Kablolu ve Kablosuz

Kablolu sistemler güvenilirlik üzerinde bir kenara sahiptir, ancak kablosuz sistemler daha düzgün bir kurulum sağlar ve kablolu sistemlerin yapılamadığı yerlerde kullanılabilir. Kablolu bir sistemde, sürekli olarak sensörler için güç sağladığından, pilleri o kadar sık ​​değiştirmek zorunda kalmazsınız. Kablolu alarm sistemlerini kurmak bazen eviniz tamamıyla inşa edilmişse uzun bir süreç olabilecek kablo döşeme duvarlarına delinmeyi gerektirir. İsterseniz uzak bir yerde bile çalışması koşuluyla kablosuz bir sistem seçebilirsiniz.

Güvenlik sisteminin iki kısmı kablosuz bir sensör ağı ve kontrol paneli ile birlikte sabit kablolu bir sabit hat bağlantısı ile veya hücresel olarak dış dünyaya bağlı kablolu sensörler ve kontrol paneli ile birleştirilebilir. En yaygın kurulum, birincil bağlantı olarak kablolu bir telefon hattı ve telefon hatlarının düşmesi ya da hat kesilmesi durumunda hücresel yedekleme ile bu ikisini birleştirir.
desi alarm iletişim   0850 340 46 16 - 0216 572 55 10 - 0212 619 11 11 - 0212 667 84 84 - 0212 667 92 49

Bu haber toplam 3752 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT