Pileki Pide açıldı

Pileki Pide açıldı
İşletmeciliğini Sarıyer’in sevilen simalarından Yakup Güngör Mutlu’nun yaptığı “Pileki Pide” Karadeniz yöresine ait ev yemekleri ve organik serpme kahvaltı konseptiyle hizmete açıldı.
AK Parti eski Meclis Üyesi ve işadamı Yakup Güngör Mutlu’nun Büyükdere’de yıllarca “Canberra Balık” ismiyle işlettiği mekân, “Pileki Pide” adı altında Karadeniz mutfağı konseptiyle hizmete açıldı. Kurdelesini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in kestiği açılışa çok sayıda seçkin isim katıldı.
 

Kurdeleyi belediye başkanı kesti

Görkemli açılışa, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yanı sıra, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, İlçe Yöneticileri Ali Bakar ve Murat Kul, CHP eski Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Erdal Sarıgöl, Adnan Ayber ve Hacı Mehmet Bayraktar, AK Parti eski Meclis Üyeleri Halil Canarıkan ve Cemil Özbalta, mevcut Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun ve Mutlu’nun çok sayıdaki dostu katıldı. Mutlu’nun emekli Ağır Ceza Hakimi babası Mehmet Mutlu ile annesi, kardeşleri ve yeğenleri de açılış gününün konukları arasında yer aldılar.
 
pilekiic4.jpg

Yemekler tam not aldı

Açılışa gelen dostlarıyla yakından ilgilenen Yakup Güngör Mutlu, hazırlattığı yiyecekleri de kendi elleriyle ikram etti. Kurdeleyi kesen Belediye Başkanı Şükrü Genç, bol kazançlar dileyerek tattığı yemeklere tam not verdi. Pileki Pide’nin tüm 

pilekiic1-001.jpg

yemekleri konuklar tarafından da oldukça beğenildi.
 
 
Pileki’de sunulan yemeklerin tamamının Karadeniz yöresine ait olduğunu söyleyen Yakup Güngör Mutlu, üretim de kullanılan malzemelerin de üstün kaliteli olup, birçoğunun Karadeniz yöresinden getirtildiğini söyledi.
 
İstanbul Boğazı’nın eşişiz manzarasında Karadeniz yöresine ait yemek ve pideleri usta aşçıların eliyle müşterilerine sunan “Pileki Pide” geniş salonu ve farklı konseptiyle de dikkat çekiyor.

Bu haber toplam 11626 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT