Sarıyer’de AK Parti’yi umutlandıran başvuru!

Sarıyer’de AK Parti’yi umutlandıran başvuru!
Siyasi kulislerde “CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in prensi” olarak lanse edilen Oktay Aksu aday adaylığını açıkladı.

Siyasi kulislerde “CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in prensi” olarak lanse edilen ve gittiği hiçbir ilçede tutunamayan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Aksu, bu kez de Sarıyer Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuru yaptı.

AK Parti’nin adayı gibi konuştu

Oktay Aksu, Büyükdere’deki CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın önünde adaylık açıklaması yaptı. Aksu’nun açıklamasına daha çok Sarıyer’in dışından kişilerin katılması ise dikkatlerden kaçmadı. Konuşmasında, “Sadece asfalt yapmak, çöp toplamakla belediyecilik olmuyor. Sarıyer’i gerçekten kazanacağız” gibi ifadelerle 15 yıllık CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni eleştiren Aksu’nun söylemleri partililer tarafından, “AK Parti’nin aday adayı gibi konuşuyor” şeklinde yorumlandı.

Kâğıthane’den Sarıyer’e, Sarıyer’den Kartal’a, Kartal’dan Sarıyer’e

Daha önce Kâğıthane’de meclis üyeliği yapan Oktay Aksu, 2014’te CHP eski Milletvekili Çetin Soysal’ın baskıları ile Sarıyer’de meclis üyesi yaptırılmıştı. Oktay Aksu meclis üyeliği döneminde Sarıyer’de parlak bir dönem yaşamayan ve özellikle Sarıyer'de yaşayan Sivaslılarla ilgili sarfettiği ağır sözlerden dolayı Sarıyer'deki sivil toplum kuruluşlarının tepkilerine maruz kalırken; CHP Sarıyer örgütü ile de yıldızı bir türlü barışmayan Aksu, 2019 seçimlerinde de CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in desteği ile Kartal’dan belediye meclis listesine alınmış ve başkan yardımcısı yaptırılmıştı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na şuana kadar başvuruda bulunan aday adayları arasında Sarıyer’de kazanma potansiyeli en düşük isim olarak değerlendirilen Aksu’nun adaylığı durumunda AK Parti’nin 15 yıl sonra Sarıyer’i yeniden kazanma ihtimali üzerinde duruluyor.

Kaynak:SARIYER MANŞET

Bu haber toplam 13980 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
10 Yorum