Belediye berberleri kızdırdı!

Belediye berberleri kızdırdı!
Sarıyer'de bulunan berberlerin 'Pazar günü açık mı kapalı mı' olacağına dair tartışmalar yıllardır devam ediyor.

 

Daha önce yapılan toplantılardaki oylamalarda berberlerin büyük çoğunluğu Pazar günleri çalışmak istemedikleri yönünde karar almıştı. Ancak Sarıyer Belediyesi’nin berberlerin bu kararına rağmen, kendisine yakın 5 tane berbere Pazar günü çalışabilir ruhsatı vermesi ortalığı karıştırdı. Berberler belediyenin bu tavrına tepki gösteriyor. 

Berberler: “Belediye kararımıza saygı duysun”
Sarıyer Manşet'e konuşan berberler, Pazar günü çalışmak istemediklerini belirterek, “Daha önce Yusuf Tülün döneminde de bu konu gündeme geldi. Yusuf Tülün bizimle toplantı yaptı. Toplantıda oylama yapıldı ve berberlerin büyük bir çoğunluğu Pazar günleri çalışmak istemediği yönünde görüş belirtti. Bu oylamadan sonra o dönem belediye başkanı berberlerin pazar günleri kapalı olmasına karar verdi. Şimdi de kararımız aynı. Biz Pazar günleri dükkanlarımızı açmak istemiyoruz, dinlenmek istiyoruz. Belediye çoğunluğa saygı göstermelidir. Şükrü Genç yönetimindeki Sarıyer Belediyesi çoğunluğun kararına saygı göstermeden kendisine yakın 5 tane berbere Pazar günü çalışabilir ruhsatı verdi. Birkaç kişi daha istemiş ancak onlara her nedense vermiyor. Belediyenin bu çifte standart uygulamasını kınıyoruz ve Şükrü Genç’in bunu düzeltmesini bekliyoruz” diye konuştular.
 
Öte yandan Berberler Odası Başkanlığı belediyenin bu uygulamasından sonra toplantı kararı aldı. Sarıyer Belediyesi’nin meydana getirdiği bu karışıklık protesto edilecek.

Bu haber toplam 8220 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
3 Yorum