1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yüzlerce tekne ile demokrasi turu
Yüzlerce tekne ile demokrasi turu

Yüzlerce tekne ile demokrasi turu

“Rotamız Demokrasi” etkinliği kapsamında Türk Bayraklarıyla donatılan 300 balıkçı teknesi, İstanbul Boğazı’nda demokrasi turu attı.

A+A-

15 Temmuz akşamı yaşanan darbe girişimi sonrasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Rotamız Demokrasi” etkinliği kapsamında Türk Bayraklarıyla donatılan 300 balıkçı teknesi, İstanbul Boğazı’nda demokrasi turu attı.

tekne2.jpg

Sarıyer iskelesinde bir araya gelen yüzlerce vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla kendilerini bekleyen teknelere bindi. Vatandaşların yerlerini alması sonrasında tekneler İstanbul Boğazı’na hareket etti. Yaklaşık 300 balıkçı teknesinin katıldığı etkinlikte Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci, Sarıyer Ak Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ile yüzlerce vatandaş katıldı. Sarıyer açıklarında başlayan demokrasi turu, Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü’nün ardından Beşiktaş’ta sona erdi.

tekne1.jpg

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, “Çok anmalı bir programda birlikteyiz. Rotamız demokrasi diyoruz. Rotamız Türkiye’nin geleceği diyoruz. Bunu anlamlı kılan şey Cuma gününden buyana ülkenin her noktasında bu millet ayağa kalktı. Bu millet kendi geleceğine sahip çıktı. Eğer bugün burada toplanabilmişsek bu gülen yüzleri, şehitlerimize borçluyuz. Onları rahmetle minnetle anıyorum. Bütün değerlerimizle sokağa ineceğiz. Bir daha bu zulüm bu ülkede yaşanmasın diye bu kurtuluş mücadelesinin erleri olacağız. Türkiye’yi daha güzel günlere taşıyacağız” açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 4415 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT