1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yüzlerce Sarıyerli Hacı Bektaş-ı Veli'yi anmak için Nevşehir'de
Yüzlerce Sarıyerli Hacı Bektaş-ı Veli'yi anmak için Nevşehir'de

Yüzlerce Sarıyerli Hacı Bektaş-ı Veli'yi anmak için Nevşehir'de

Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma etkinliklerine katılmak için Nevşehir’e giden yüzlerce Sarıyerliyi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç karşıladı.

A+A-

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, bu yıl 53.Ulusal ve 27. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ne bu yılda yüzlerce kişi katılıyor. “Hacı Bektaş-ı Veli’yi Anma Törenleri”ne katılmak isteyen vatandaşlara destek olan Sarıyer Belediyesi, yaptığı organizasyonla bu yıl 13 otobüsle 622 vatandaşı etkinliklerin yapılacağı Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine yolcu etti.

bektas1.jpg

Ekipler Hacı Bektaş'ı hazır hale getirdi

Sarıyer Belediyesi ekipleri,  Hacı Bektaş-ı Veli Anma etkinlikleri öncesinde yaptığı temizlik ve çevre düzenlemeleri ile Hacı Bektaş'ı misafirlere hazır hale getirdiler. Kaldırım boyama çalışmalarının yanı sıra Hacı Bektaş Ortaokulu bahçesini, ilçe sokaklarını, Çilehane bölgesindeki oturma ve adak yerlerini süpürüp yıkayan ekipler, aynı zamanda Ozanların ve Yedi Ulu Erenlerin heykelleri ile Deliktaş'ı, tazyikli su ile temizledi.

bektas2.jpg

Başkan Genç, Sarıyerlileri Nevşehir’de Karşıladı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Hacı Bektaş’a gelen yüzlerce Sarıyerli vatandaşı etkinlik alanında karşıladı. İlk olarak Hacı Bektaş-ı Veli'nin türbesinin de bulunduğu Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ni ziyaret eden vatandaşlar, daha sonra Hacı Bektaş-i Veli Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma etkinliklerine katıldı.

bek32.jpg

Bu haber toplam 1664 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT