1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yüz İnceltme Botoksu (Diş sıkma)
Yüz İnceltme Botoksu (Diş sıkma)

Yüz İnceltme Botoksu (Diş sıkma)

Diş sıkma diğer adıyla bruksizm dişlerinizi kendi kontrolünüz dışında istemeden ağzınızı kasarak dişlerinizi aşırı derece sıkma ve dişlerinizi gıcırdatma durumudur.

A+A-

Diş sıkma diğer adıyla bruksizm dişlerinizi kendi kontrolünüz dışında istemeden ağzınızı kasarak dişlerinizi aşırı derece sıkma ve dişlerinizi gıcırdatma durumudur. Bu rahatsızlığın görüldüğü kişiler hem uyanıkken hem de uyku halindeyken dişlerini sıkabilirler. Eğer bu rahatsızlık nadiren ve hafif olarak görülüyorsa tedaviye fazla gerek duyulmaz. Bu durumun ileri seviyede görüldüğü kişilerde diş, diş eti ve çene eklem rahatsızlıkları sık tekrarlarla görülür.

Belirtileri

Eğer bu rahatsızlık geceleri sizin uyanmanıza sebep oluyorsa ya da etrafınızda bulunan insanları rahatsız ediyor ve onları uyandıracak seviyede görülüyorsa doktora görünmenizde fayda vardır. Ağzınızı fazla kasarak dişlerinizi aşırı derecede sıkma durumunda düzleşmiş, kırılmış, diş etine iz yapmış dişler bu rahatsızlığın sonuçlarıdır. Ayrıca bu hastalığın görüldüğü kişilerde artan diş ağrıları, diş hassasiyeti, sürekli ağrıyan ve yorgun olan çene kasları gibi rahatsızlıklar görülür. Eğer bu problem uzun süre devam ederse çene ekleminiz zarar görmüş olabilir ve bunun sonucunda ise tamamen kilitlenmiş açılmayan veya kilitlenmiş kapanmayan bir çene görülebilir.

Maya Estetik ve Tedavi

Maya Estetik size sunduğu çeşitli estetik hizmetleri dışında yüz inceltme botoksu (diş sıkma ) hizmeti de vermektedir. Maya estetik epilasyon, inceltme &selülit, cilt tedavileri, dövme sildirme ve bunun gibi pek çok tedavi ve işlemlerle estetik olarak müşterilerinin güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olmaları için yıllardır hizmet vermektedir. https://www.mayaestetik.com/ internet sitesi üzerinden siteye ulaşabilir ve daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu rahatsızlığa diş sıkma botoksu, bruksizmbotoks, ,diş botoksu, çene botoksu veya masseterbotoksu gibi çeşitli isimler de verilmektedir.

Bu rahatsızlığın tedavisi olarak çenemizde bulunan ve çiğnemeden sorumlu olan masseter kasına çok ince botoks iğneleri ile botoxenjeksiyonları yapılır. Botoksun yapıldığı bölgeler ve miktarı elbette önemlidir. Aksi takdirde bu kaslara zarar verilebilir ve çiğneme ve konuşmayla ilgili çeşitli sorunlar görülebilir. Botoksun amacı bu kası yeme, içme fonksiyonlarına etki etmeyecek şekilde o kası gevşetmektir. Genellikle 2 hafta içerisinde tedavi sonuç verir.

 

Bu haber toplam 2255 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT