1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yumurta Donasyonu ile Erken Menopoz Tedavisi
Yumurta Donasyonu ile Erken Menopoz Tedavisi

Yumurta Donasyonu ile Erken Menopoz Tedavisi

A+A-

Yaş, çevresel ya da genetik faktörlerden ötürü kadınların yumurtlama durumları sona erebilmektedir. Özellikle de stres gibi pek çok farklı nedenlerden ötürü, kadınlar erken yaşta menopoz durumu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Ayrıca ilaç kullanımı, radyoterapi ve kemoterapi gibi tedavi süreçleri sonrasında kadınlar kendi yumurtaları ile anne olma şansını maalesef ki yitirebiliyorlar. Kimi zaman da, menopoz durumu olmasa dahi, yumurtaların yetersiz sayıda olması ya da yumurtada gebeliği engelleyebilecek oranda kalitesizlik gibi durumlardan dolayı, infertilite durumu oluşuyor, yumurtalar sperm ile karşılaştığı zaman dölleme ve gelişme gerçekleşmeyebiliyor.

Bu gibi olumsuz durumları yaşayan kadınlar, eskiden kendilerinin asla bebek sahibi olamayacaklarını, aile kuramayacaklarını düşünürlerdi. Ancak tüp bebek tedavilieri teknolojinin ve çağın da gelişimiyle, Kıbrıs’ta Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yapılan yumurta donasyonu tedavisi  sayesinde kadınlar artık hiçbir sorun yaşamadan bebek sahibi olma imkanına erişmiş oluyorlar. Yumurta Donasyonu hakkında  kibristupbebekmerkezi.com/yumurta-donasyonu.html adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu tedavi sayesinde, hamile kalma konusunda sorun yaşayan kadınlar da, annelik duygusunu tadabilmiş oluyorlar.

Yumurta Donasyonu için Yumurta Donorü Seçimi 

Menopoz tedavisi için uygulanacak yumurta donasyonu işlemi öncesinde, çiftlerin akıllarında pek çok soru işareti bulunuyor. Bunların başında ise alınacak olan yumurtanın sahibinin herhangi bir sağlık sorununun olup olmaması geliyor. Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi, bir donörün yumurta donasyonu tedavisinde kullanılabilmesi için, öncelikle gereken tüm testleri yapıyor ve ayrıntıları özel olarak dosyalıyor. Böylece çiftin doğacak bebeklerinin sağlıkları başından garantilenmiş oluyor. Çiftlerin aklındaki bir diğer soru ise, yumurta donörünün anne ile olan fiziksel benzerliği oluyor. Erken menopoz tedavisi olarak da bilinen yumurta donasyonu tedavisi için uygun yumurta donörü seçilirken, her zaman annenin fiziksel özellikleri ve kan grubu ile birebir eşleştirme yapılıyor, böylece bebekler annenin biyolojik bebeği gibi kendisine benzemesini sağlanıyor.

Bunlarla birlikte yumurta nakli olarak da bilinen yumurta donasyonu işleminde, yumurta donörünün psikolojik değerlendirmeleri, bulaşıcı hastalık durumları, zeka değerlendirme, genetik durumu, fiziksel yapısı gibi birçok farklı konu ile alakalı da Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi bünyesinde araştırmalardan geçiriliyor. Bu araştırmalar sayesinde çiftlere tam anlamıyla istedikleri gibi yumurta donörleri bulunmuş oluyor. Ardından da yumırta donasyonu tedavisine başlanıyor. Anneye uygun olarak hazırlanan adaydan yumurtalar toplandıktan sonra baba adayından alınmış olan spermler ile embriyo laboratuvarında dölleniyor. Meydana gelen embriyoların son durumları değerlendirildikten sonra en iyi durumdakileri hamileliğe hazırlanmış olan anne adayının rahmine yerleştiriliyor. Bu tedavi sayesinde anne adayı, yumurtalarında sorunlar meydana gelmiş olsa dahi, içindeki anne olma isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşamış oluyor.

Süreç sonunda da, %85 seviyesini aşan yüksek gebelik oranları ile  yumurta donasyonu tedavisi, çifti her aşamada bilgilendirildiklerinden ve en iyi şekilde yönlendirildiklerinden, çiftler akıllarında doğacak olan bebekleri ile alakalı herhangi bir soru işareti olmadan bebeklerini kucağına alma şansına erişmiş oluyorlar. 

Bu haber toplam 1445 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT