1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yumurta Donasyonu Fiyatları Nedir? Kimlere Uygulanır? Nerede Yapılabilir?
Yumurta Donasyonu Fiyatları Nedir? Kimlere Uygulanır? Nerede Yapılabilir?

Yumurta Donasyonu Fiyatları Nedir? Kimlere Uygulanır? Nerede Yapılabilir?

A+A-

Tüp bebek, normal şartlarda hamile kalma şansı düşük ya da çok az olan çiftlerde gebelik şansını arttıran bir yöntemdir. İlk tüp bebek işlemi İngiltere’de uygulanmış olup ilk tüp bebek de İngiltere'de dünyaya gelmiştir. Ülkemizde ise bu yöntem ilk kez 1989 yılında EGE Üniversitesinde gerçekleştirilmiş ve ilk tüp bebek burada dünyaya gelmiştir.

Tüp bebek işleminin özetle uygulanma yöntemi ise, kadından alınan yumurtanın, erkekten alınan sperm ile laboratuvar ortamında döllenmesi ve embriyo gelişimi sağladıktan sonra, embriyonun kadın rahmi içerisine yerleştirilme işleminden oluşmaktadır.

Hiç bir işlem yapılmayan çiftlerde, normal adet döngüsü içerisinde canlı doğum oranı %27.7 iken, tüp bebek sikluslarında bu oran %40-45 arasına çıkmaktadır. Bu tedavide, kısırlık faktörünün yanında, tecrübeli bir ekip ve gelişmiş olan bir laboratuvarda başarı oranı çok yüksek olmaktadır.

Kadında hiç yumurta gelişimi olmadığı durumlarda uygulanan tedavi yöntemi ise yumurta domasyonudur.

yumurta-donasyonu-10.jpg

YUMURTA DONASYONU NEDİR?

Kendi yumurtaları ile hamile kalma şansı olmayan kadınların, yumurta donasyonu yani yumurta nakliyle hamile kalma yüzdeleri oldukça yüksektir. Bu yumurtaları, genç ve sağlıklı rezervleri olan kadınlar bağışlamaktadırlar. Bu işlem genellikle kalıtımsal bir hastalığı olan, ameliyat olan yada kemoterapi alan yumurta üretimi duran kadınlarda gerçekleştirilen bir yöntemdir. Yumurta donasyonu fiyatları ise yapılacak tetkiklerden sonra belirlenmektedir.

YUMURTA DONASYONU KİMLERE UYGULANIR?

  • Genetik hastalık taşıdığı için gebe kalması bebek için riskli olan kadınlara,
  • Rahmi sağlıklı olup erken yaşta menepoza girmiş olan kadınlara,
  • Ameliyatla yumurtalığı alınmış olan kadınlara,
  • İleri yaşta olup yumurtalıkları hamile kalmaya uygun olmayan kadınlara,
  • Yumurtalık sayıları erken yaşta azalan kadınlara,
  • Birçok kez uygulanmasına rağmen tüp bebek ile bebek sahibi olamayan kadınlara

YUMURTA DONASYONU TEDAVİ SÜRECİ

Bu tedavide gerekli olan süre toplamda 17-18 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Hastalar tedavi sürecine karar verdikleri andan itibaren adet döngüleri içerisinde bulundukları şehirde, kendilerine verilen ilaçları 10-12 gün süreyle kullanırlar. Bu ilaçlar bant ya da hap formunda olduğundan dolayı standart tüp bebek tedavisinden çok daha kolay ve basit bir yönteme sahiptir.

İlaç kullanımının ardından, çiftler Kıbrıs'a gelerek, dölleme ve embriyo transferiyle tedavilerini tamamlamış olurlar. Embriyo transferinin gerçekleştirilmesinden sonra doktorun tavsiye ettiği ilaçlar kullanılır ve transferden 12 gün sonra gebelik testi uygulanır.

YUMURTA DONASYONU FİYATLARI NEDİR?

Yumurta donasyonu fiyatları kıbrıs tüp bebek merkezlerinde, genel olarak 4700 EUR dan 6000 EUR a kadar değişmektedir. Yumurta donasyonu fiyatları hakkında size uygulanacak tedaviye göre bir rakam netleştirmek isterseniz, Dr. Firdevs - Kıbrıs Tüp Bebek ekibine ulaşabilirsiniz.

Bu haber toplam 1265 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT