1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yolda Bi Blog - Gezi yazıları
Yolda Bi Blog - Gezi yazıları

Yolda Bi Blog - Gezi yazıları

A+A-

Yaklaşık beş yıl önce, iş hayatlarına biraz ara verip yüksek lisans yapmak için Almanya'ya taşınan ve daha sonra yurtdışında yaşam & seyahat tecrübelerini Yolda bi Blog isimli bloglarında paylaşmaya başlayan Asya ve Umut'u tanıyalım.

Asya ve Umut, 2015 yılında Türkiye'deki kurumsal işlerine ara verip yüksek lisans için Almanya'ya taşınmışlar. Almanya'da zorlu geçen ilk iki yıldan sonra tecrübelerini, başlarına gelen trajikomik olayları ve seyahatlerini paylaşmaya karar verip bir blog açmışlar, adı da Yolda bi Blog olmuş.  

Bloglarında sadece gezip gördüklerini değil, Almanya’da eğitim için başlayan hayatlarını ve sonradan iş hayatına dönüşmesini, bu süreçte yurtdışında yaşamanın onlara kattığı artıları da paylaşıyorlar. En büyük beklentileri Yolda bi Blog’un gezmeyi ve keşfetmeyi seven herkese bir şey öğretmesi değil, birlikte öğrenmeyi amaçlayan bir rehber olması.

Gezerken en büyük tutkuları ise doğada daha çok zaman geçirmek, tırmanışlar yapmak ve doğayla hep iç içe olmak. 

Yolda bi Blog şöyle diyor; ‘Frankfurt’a yüksek lisans için tanıştığımız ilk yıl, önümüzde hiç örnek olmadığı sürekli zorlanıyorduk. Şimdi nasıl ev tutacağız, vizemizi nasıl alacağız, onu bunu nasıl yapacağız derken sürekli hata yapıyorduk. Örneğin Umut’un oturum iznini zamanında uzatmayı başaramadığımız için kaçak durumuna düştüğü bir dönemimiz bile oldu.

O zaman bu anıları yazalım, bizden sonrakilere de bir rehber olur, birlikte öğreniriz diye düşünüyorduk. Bir yandan da geziyorduk tabii, bir gezi blogumuz olsun, yurtdışında yaşamayı da anlatırız diyorduk. İlk bir yıl bu fikri düşünerek geçti, ama o zaman blog olmadı çünkü hep erteliyorduk.

Sonra evlendikten sonra arkadaşlarımızla birlikte Küba’ya ‘balayı’na gittik. Küba’dan çok etkilendik ve dedik ki Küba’yı anlatmalıyız! Gaza gelip blogu açmamız böyle oldu, Küba dönüşü hemen blogumuza bir isim bulduk ve başladık. Sonra devamı geldi.

Maksat, Dünyayı gezen ya da yurtdışına taşınmak isteyen ve yolu bloglarına düşenlerin çorbasında bir tuzları bulunsun!

Takip etmek için; 

Instagram: https://www.instagram.com/yoldabiblog/?hl=en
Website: www.yoldabiblog.com

Bu haber toplam 480 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT