1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yine kasetini alan gelmiş
Yine kasetini alan gelmiş

Yine kasetini alan gelmiş

Sarıyer Belediyesi Ramazan ayı boyunca İstinye’deki Tersane alanında yine etkinlikler düzenleyecek.

A+A-

Birçok sanatçının sahne alacağı etkinliklerde Belediye Başkanı Şükrü Genç’in hemşerileri olan yöresel şarkıcıların tam kadro listede yer alması yine dikkat çekiyor. Sarıyerlilerin tanımadığı bu yöresel şarkıcılara belediyenin bütçesinden 100 Bin TL’nin üzerinde para ayrıldığı belirtiliyor.

Sarıyer Belediyesi’nin Ramazan ayında İstinye Tersane alanında düzenleyeceği organizasyon işleri ise yine aynı yerde bulunan Kök Cafe’ye verildi. Anlaşmaya göre; Kök Cafe alanda lunapark kuracak ve burada kurulacak olan stantları kiraya verecek. Bunun karşılığında Bengü, İsmail Türüt, Murat Kurşun, Tarık Mengüç, Şevval Sam, Sevcan Orhan ve Yusuf Güney gibi sanatçıların ücretlerini Kök Cafe karşılayacak. Alanda kurulacak olan bir standın 3 bin TL’ye kiralandığı belirtiliyor. Kök Cafe’nin bu organizasyondan en az 1,5 Milyon TL’nin üzerinde kar elde edeceği tahmin ediliyor. Kök Cafe organizasyonu Ney Organizasyon firmasıyla birlikte yürütüyor.

Hemşerilerine 100 Bin TL ayırdı
Ayrıca yöresel şarkıcıların paraları anlaşmanın dışında tutuldu. Bu şarkıcıların ücretleri yine belediyenin bütçesinden karşılanacak. Belediyeden aldığımız bilgilere göre, yöresel sanatçılara belediyeden 100 Bin TL’nin üzerinde bütçe ayrıldı. İşçiler maaşlarını alamazken, Sarıyerlilerin adını bile bilmediği şarkıcılara 100 Bin TL’nin üzerinde para ayrılması belediye içerisinde de eleştiri konusu oldu.

“Kasetini alan belediyeye geliyor”
Bazı belediye çalışanları, “Burası Belediye değil sanki Unkapanı Plakçılar Çarşısı. Şebinkarahisar’dan eline kasetini alan geliyor. Bir ay öncesinde bu isimler sürekli belediyeyi mesken tuttu. Sanki kadrolu çalışanlar. Sarıyer’den kimse bunları tanımıyor bile. Herkes onları dinlemek zorunda değil. Çok istiyorsa Şebinkarahisar gecesi yapsın” diye konuştular.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz yıl Belediye Başkanı Şükrü Genç hemşerilerine yine kıyak geçmiş ve Sarıyer halkı tarafından “Hemşericilik yaptığı” yönünde eleştirilmişti.

Belediye Unkapanı’na döndü

Bu haber toplam 1575 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT