1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yeni Model ‘Yapay Zeka Barbie’ Bebekler
Yeni Model ‘Yapay Zeka Barbie’ Bebekler

Yeni Model ‘Yapay Zeka Barbie’ Bebekler

A+A-

‘Hello Barbie’ ismi verilen yeni Barbie bebekler 2017 New York Oyuncak Fuarı’nda tanıtılmış. Artık Barbie bebeğinizle konuşmak onunla iletişime geçmek çok kolay. Çünkü bu bebeğin diğer Barbie bebeklerinden farklı bir özelliği var. Türkiye'de sonbaharda satışa sunulacak akıllı oyuncak, ses ve hareketin yanı sıra dokunmatik ve sesli bir sensör aracılığıyla çocuklarla etkileşime giriyor. Yanlış duymadınız. Artık Barbie bebeğiniz sizin komutlarınızı anlayarak sizinle konuşabilecek.

DreamWorld serisinin en yeni ürünü 'Barbie ve Muhteşem Atı' da komutlara karşılık verebiliyor. Yürüyebilen, 360 derece dönebilen, şarkı söyleyip dans edebilen ve kişneyerek yiyecek isteyen Muhteşem At, dokunulduğunda burnunu sürtüyor ve sorulara başını sallayarak evet ya da hayır yanıtı verebiliyor.

Peki, nasıl olacakta Barbie bebekler bizimle konuşacak?

Oyuncak bebekler eskiden vücutlarına monte edilen küçük kasetler, dijital çipler ve kayıt cihazları sayesinde şarkı söyleyebiliyor ya da basit birkaç sözcük, cümle telaffuz edebiliyorlardı. Ancak son yıllarda yapay zeka ve ses tanıma teknolojilerinde yaşanan gelişmeler akıllı telefon, ve bilgisayar başta olmak üzere günlük hayatımızdaki cihazların kullanıcılarıyla mantıklı diyaloglar kurmalarına imkan verdi. Ve tabii ki teknolojinin ilerlemesi ile çocuklarımız unutulmadı ve bu teknolojilerin oyuncak dünyasına sıçraması da gecikmedi. Aylardır üzerinde çalışılan yeni Barbie'lerin kalçalarına pil yerleştirilebilmesi ve sırtlarında mini bir USB şarj ünitesi bulunması. Kolyesine gizlenen mikrofon ise kemerinin tokasına bastırılmasıyla çalışıyor. Wi-Fi ile internete bağlı oyuncaktan gelen ses sinyallerini, ses tanıma yazılımı metin haline getiriyor. Bu metin analiz edildikten sonra Mattel ve ToyTalk tarafından yazılan binlerce cümle arasından doğru karşılığı seçiliyor ve bu karşılığı Barbie'nin söylemesi sağlanıyor. Ve tüm bunlar saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Arkadaşlarınızla beraber karşılıklı olarak konuşturabileceğiniz akıllı Barbie bebekler sayesinde oyun oynamak daha eğlenceli hale gelecek. Düşünebiliyor musunuz, hem sizi, hem konuştuklarınızı anlayan hem de bunları anladıktan sonra size doğru karşılığı verecek Barbie bebeğiniz olacak. Artık tek düşüneceğiniz şey onu kimle konuşturacağınız ve ne konuşturacağınız olacak. Belki de yeri geldiğinde ona giydirdiğiniz giysilere beğenmeyerek kendi seçim yapmak isteyecek kimi zaman da yapmak istediklerini kendisi söyleyerek sizi yönlendirecek. Siz de eğer isterseniz onu dinleyecek ve istediklerini yapmasına izin vereceksiniz ya da kendi istediğinizi yaptıracaksınız. Artık seçim şansınız çok daha yüksek yeni Barbie bebekler ile eğlencenin tadı kat kat artacak.

Bol çeşit ve uygun fiyatlarıyla Barbie oyuncak ve bebekleri Türkiye’nin en büyük Barbie Mağazası Karakter Dükkanı’nda.

Bu haber toplam 2641 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT