1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yeni İnsanlarla Nasıl Tanışabilirsiniz
Yeni İnsanlarla Nasıl Tanışabilirsiniz

Yeni İnsanlarla Nasıl Tanışabilirsiniz

A+A-

Başlık: Kişisel iletişim son derece önemli bir husustur. İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli farklardan birisi de sosyal bir varlık olmasıdır. Bu nedenle iletişim kurmak ve bunda başarılı olabilmek için bir takım şeylere dikkat etmek gerekir.

İLETİŞİM KURARKEN NEYE DİKKAT ETMELİYİZ?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki ilk izlenim denilen şey 1 dakika bile sürmeyen bir kavram. Saniyeler içinde karşınızdaki kişi sizinle iletişim kurup kurmayacağı konusunda kararını vermiş oluyor.

Sosyal olmamızın bir gerekliliği olarak yeni insanlarla tanışmak özen isteyen bir konudur. Bu nedenle yeni bir insanla tanışırken öncelikle hitabınıza dikkat etmelisiniz. İlk kez tanıştığınız için karşınızdaki kişiye tabi ki cinsiyetine göre beyefendi ya da hanımefendi diyerek hitap etmeniz ya da bay, bayan şeklinde konuşmanıza başlamanız doğru olacaktır. Spontane gelişen tanışmalar hariç yeni bir insanla tanışmadan önce giyiminize ve dış görünüşünüze dikkat etmelisiniz. Size küçük bir detay olarak gelebilir ama insanlar ilk tanıştıkları kişilerin ayakkabılarının boyalı olup olmadığına dahi bakıyorlar. Bu nedenle şık bir görüntü tanışma için size artı bir puan kazandıracaktır.

YENİ TANIŞILAN KİŞİ İLE HANGİ KONULAR KONUŞULABİLİR?

Öncelikle yeni tanıştığınız bir insanla siyaset gibi tarafgirliğin ortaya çıkabileceği konulara girmemek en doğru iş olacaktır. Tanıştığınız kişi ile ortak noktaları bulabilmeniz için yeni tanıştığınız kişiye sormanız gerekenler, şu sorular olabilir;

Tuttuğu takım, en son gittiği sinema filmi, hoşlandığı ve kendisinde etkileri olan sinema filmleri, okuduğu kitaplar, sevdiği şair ve yazarlar, yapmaktan hoşlandığı şeyler gibi konular olabilir. Geçmişine dair, ailesine dair konulara ilk başlarda girmemek daha doğru olacaktır.

Bu haber toplam 975 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT