1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yazılı Teknoloji Ürünü Yazıcı Fiyatları
Yazılı Teknoloji Ürünü Yazıcı Fiyatları

Yazılı Teknoloji Ürünü Yazıcı Fiyatları

Yazıcılar elektronik ortamlardaki tablo, grafik, metin, fotoğraf gibi verileri bir kâğıt üzerine baskı yapabilen aletlerdir.

A+A-

 

Yazıcılar elektronik ortamlardaki tablo, grafik, metin, fotoğraf gibi verileri bir kâğıt üzerine baskı yapabilen aletlerdir. Baskıyı gönderen elektronik cihaza kablo bağlantısı ile bu işlevleri yerine getirirken günümüzde kablo bağlantısız wifi ile bağlanıp çıktı alabileceğiniz gibi hafıza kartı ile de direk baskı alma şansı veriyorlar. İçerdikleri fonksiyon ve özelliklere göre yazıcı fiyatı da değişkenlik göstermektedir.

Yazıcı Fiyatları ve Özellikleri

Yazıcılar nokta vuruşlu, püskürtmeli, lazer yazıcı olarak ayrılırken bunun yanında yazıya dahil artı fonksiyonlarla tarayıcı ve fax makinesi olarak kullanılan türleri de vardır. Günümüzde daha çok püskürtmeli ve lazer yazıcılar tercih edilip bunların da artı olarak içerdiği fonksiyonlara göre fiyat değişimleri olmaktadır. Komplike yazıcı olarak tarayıcı ve fax özelliği olan yazıcı fiyatı daha yukarıda olmaktadır.

Alacağınız Yazıcı Fiyatı ve Özelliklerine Karar Vermek

Bir yazıcı ihtiyacınız varsa öncelikli olarak kullanım amacının yanında ne sıklıkla kullanacak olmanız önemlidir. Aylık 300 e yakın çıktı alımlarında kullanacağınız bir yazı ihtiyacınız varsa püskürtmeli bir yazıcı sizin için idealdir. Ancak 500-700 gibi çıktı sayılarına ulaşma durumunda lazer yazıcı kullanmanız toner kullanımı açısından daha ekonomik olacaktır. Çünkü her iki model yazıcıda da toner fiyatları yazıcı fiyatına yakındır. Ayrıca yazıcınızı ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak renkli çıktı almak istiyorsanız püskürtmeli renkli yazıcı almanız gerekiyor. Püskürtmeli yazıcılarda 1 ile 4 arası kartuş bulunmaktayken lazer yazıcılarda siyah toner bulunur. Yazıcı kartuş ve tonerinizin bittiğinde tekrar dolum yapılabiliyor olması da önemlidir. Dolum yapmak yeni bir kartuş ya da toner almaktan daha az maliyetlidir. Fotoğraf baskıları almak istediğiniz bir yazıcı ihtiyacınız varsa yine amacına uygun fonksiyonel özelliklerde renkli ve püskürtmeli bir yazıcı almalısınız. Ayrıca yine tarayıcı ve fax özelliği ihtiyacınız doğrultusunda bu fonksiyonlara sahip yazıcılar tercih edebilirsiniz. İçerdikleri bu fonksiyonel özellikleri vasıtası ile yazıcı fiyatları değişkenlik göstermekte olup önemli olan sizin amacınıza uygun yazıcıyı seçerek bütçenizden ayırdığınız parayı gereksiz yere harcamamış olmanızdır.

Bu kadar çok çeşit ve marka arasından doğru seçim yaparak paranızı doğru noktada doğru bir ürüne harcamanız için İnce Hesap internet sitesi üzerinden aradığınız özellik ve bütçeniz doğrultusunda yazıcı fiyatları karşılaştırması ile seçim yapabilirsiniz. https://www.incehesap.com/yazici-fiyatlari/ sitesi üzerinden aradığınız özelliklerde yazıcıya sahip olabilir ve garantili ürünleri ile sorunsuz baskılar alabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT