1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Yapılabilir mi?
Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Yapılabilir mi?

Yaz Mevsiminde Saç Ekimi Yapılabilir mi?

A+A-

Saç nakli için koca bir yazın geçmesini beklemenize hiç gerek yok! Siz de saçını korumayı seçenlerdenseniz, yaz mevsimi saç nakli uygulamaları için doğru bir zamanlama olabilir.

Saç seyrelmesi ya da saç kaybı hayati bir sorun olmasa da kişide ciddi psikolojik baskı yapabiliyor. 30’lu yaşlarda erkeklerin bir kısmı gözle görülür saç dökülmesi yaşarken 60 yaşından itibaren bu oran artabiliyor. Bu durumla mücadeleyi seçen erkekler saç tedavilerini ve ilaçları kullanmayı deniyor.

Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi doktorları, yaz mevsiminde saç nakli konusunda şunları söylüyor:

Yaz mevsiminin avantajları

Yazın saç ektirmek deniz tatili yapmaya engel değildir. Saçlar yaz mevsiminde daha hızlı uzar, cildin yenilenme hızı artış gösterir. Şapka kullanımı daha yaygın olduğundan kabuklanma döneminde şapka takmanız daha az dikkat çekici hale gelir.

Güneş ışınları sizi endişelendirmesin

Ülkemiz güneş ışığı açısından son derece zengin bir ülkedir. Yeryüzüne ulaşan ultraviyole (UV) ışınlarının insan organizması için yararlarının yanı sıra göz ardı edilemeyecek zararları da vardır. Saç nakli sonrası cildin iyileşme sürecindeki1 hafta-10 gün boyunca özellikleUVışınlarının en yoğun olduğu saatler 10:00 ile 16:00 arasında güneş ışığından mümkün olduğunca kaçınmanız saç ekimi prosedüründen bağımsız düşünüldüğünde de sağlığınız adına dikkate alınması gereken bir önlemdir.

Yine bu 1 hafta-10 günlükdönemin sonunda güneşin çok yoğun saatleri dışında denize girilebilir. Ayrıca, deniz suyunun yara iyileşmesini hızlandıran etkilerinden de faydalanabilirsiniz.

Yeni yıla yepyeni bir imajla girmek isteyenler acele etmeli!

Saç nakli uygulaması sonrasında deride yaklaşık 7–10 gün süren ince kabuklanmalar oluşuyor. Bu kabuklar baştan kepek gibi dökülüyor; her günlük yıkamada biraz daha temizlenerek on gün sonra tamamen kayboluyor. Bu dönemde şapka takarak günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ekilen saçlar ilk 3 ay içerisinde çıkmaya başlıyor.

Yazın saç nakli yaptıranların dikkat etmesi gerekenler:

İlk nekahat döneminde şapka takılması bir şart. Şapka pamuklu olmalı ve başı sıkmamalıdır. Ayrıca sık yıkanmalı ve başın fazla terlemesine yol açmamalıdır. Hastaların, kabuklanma bitene kadar havuz ve denize girmeleri, direkt güneşe maruz kalmaları önerilmez.

Transmed Tıp Merkezi olarak 1994’ten beri hastalarımızın ihtiyaçlarına uygun tedavi yöntemleriyle hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltmeye; güncel klinik uygulamalar ve profesyonel yöntemlerle Türkiye’nin tercih edilen bir tıp merkezi olmaya devam ediyoruz.

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT