1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yalan haber Sarıyerli balıkçıları kızdırdı
Yalan haber Sarıyerli balıkçıları kızdırdı

Yalan haber Sarıyerli balıkçıları kızdırdı

AK Parti’nin Kazlıçeşme’de yaptığı ‘Milli İradeye Saygı Mitingi‘ne katılan Sarıyerli balıkçılar yalan haberlere tepkili...

A+A-
AK Parti’nin Kazlıçeşme’de yaptığı ‘Milli İradeye Saygı Mitingi‘ne katılan Sarıyerli balıkçılar kendileri hakkında çıkan “5’er bin lira karşılığında tekneleriyle katıldılar” şeklindeki yalan habere ateş püskürdü. Rumelifeneri Köyü’nde basın açıklaması yaparak yalan habere tepki gösteren balıkçılar, “Hiçbir karşılık beklemeden Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdik. Vermeye de devam edeceğiz. Hiç kimsenin balıkçıların huzurunu bozmaya hakkı yok. Yalan haber yapan yerel gazeteden özür bekliyoruz” diye konuştular.
 
Bir balıkçı teknesinde düzenlenen basın toplantısında arkadaşları adına basın açıklamasını okuyan Sarıyerli balıkçılarından biri şunları söyledi: “Son günlerde ülkemizde yaşanan Gezi Parkı eylemeleri nedeniyle, bazı marjinal grupların ülkemizde refah ve huzuru bozdukları, yaptıkları eylemlerde ülkemize maddi manevi anlamda büyük zarar verdikleri bir gerçektir.

balikcilaric1-001.jpg
Sarıyerli tüm balıkçılar başbakanımıza destek vermeye gittik
Biz balıkçılar olarak her zaman barış ve huzurun yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Bu eylemler neticesinde Sayın Başbakanımızın gerçekleştirdiği “Milli İradeye Saygı Mitingi ”ne biz balıkçılar olarak teknelerimizi süsleyerek her duyarlı vatandaş gibi canı gönülden başbakanımıza destek vermeye gittik. Büyük küçük birçok balıkçı teknesi oradaydı. Gelmeyen teknelerde bakım sezonu olduğu için mitinge katılamadı. Balıkçıların neredeyse tamamı diğer teknelere katılarak bu mitinge katılım göstermişlerdir. 

Bir gazete yalan haberle balıkçılara iftira attı
Şunu belirtmek isteriz ki biz balıkçılar vatan ve millet uğruna her tür desteğe hazırız. Ve bu desteği hiçbir karşılık beklemeden yaparız. Üzerimizde yayın yapan bir yayın organı kendi menfaat karşılığında iş yaptığı gibi herkesi de bir karşılıkla iş yaptığı sanısına sokmuştur. Para karşılığında gittiğimiz yönünde bir haber yaparak balıkçılara iftira atmıştır. Bu nedenle balıkçılar hakkında uydurma bir haber yapmıştır. Şunu belirtmek isteriz ki: Biz balıkçılar geçmişte başbakanımızın yapmış olduğu her mitinge, hiçbir karşılık beklemeden katıldığımız gibi, bu mitinge de canı gönülden hiçbir karşılık beklemeden destek vermiştir. Sadece miting değil köprü açılışında da başbakanımızla birlikteydik. Sayın başbakanımızın yapacağı her mitinge de hiçbir karşılık beklemeden destek vermeye devam edeceğiz. 

Özür bekliyoruz
Sarıyer’imizde balıkçıların huzurunu bozmak, aralarına nifak sokmak için uğraşanlar, onun için yalan haber yapanlar ya da yaptıranlar hiçbir zaman bunu başaramayacaklardır. Bu nedenle hakkımızda uydurma haber yapan yerel gazeteden özür bekliyoruz. 

Herkes şunu iyi bilsin ki: Biz balıkçılar güzel Sarıyer’imizin ve güzel ülkemizin gelişimi, huzur ve refahı için sayın başbakanımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. 

Hatırlanacağı gibi, bir milyon 300 bin kişinin katıldığı Milli İradeye Saygı Mitingi‘ne çoğunluğu Sarıyer’den olan 130 gırgır motoru, 850 balıkçı motoru katılmıştı.
Bu haber toplam 4787 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum