1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. YABANCILAR NEDEN İSTANBUL GÜNLÜK TUR HİZMETLERİNİ TERCİH EDİYOR?
YABANCILAR NEDEN İSTANBUL GÜNLÜK TUR HİZMETLERİNİ TERCİH EDİYOR?

YABANCILAR NEDEN İSTANBUL GÜNLÜK TUR HİZMETLERİNİ TERCİH EDİYOR?

A+A-

İstanbul daily tours adı altında  İstanbul’da tatil yapmaya gelen turistlerin birçoğu günlük tur hizmetlerini tercih ediyor. Hem fotoğraf çekip hem nerede ne yeneceğini bilen bir kişinin nezaretinde yapılacak olan gezi, birçok turist için vakit kaybı olmadan tatil yapmanın en güzel yolu olarak görülüyor.

Yabancıların İstanbul Günlük Tur Hizmetlerini Tercih Etmelerinin Diğer Nedenleri

“Yabancılar neden İstanbul günlük tur hizmetlerini tercih ediyor?” diye merak edenler için kısaca açıklayalım: Hiç bilmediğiniz bir yere gideceksiniz. Konuştuğunuz dil, gittiğiniz yerdeki insanların dilinden farklı… Kaybolsanız bir şekilde yolunuzu bulursunuz ancak bu sizin için son derece korkulu olacaktır. Üstelik kime güveneceğinizi bilmeden insanlardan tavsiye almak da hiç güvenli değil! Bu durumda “Yabancılar neden İstanbul günlük tur hizmetlerini tercih ediyor?” sorusunu cevabını şu şekilde vereceğiz:

1.Kaybolmadan Güvenli Gezi: Günlük tur hizmetleri sayesinde oldukça karışık bir Şehir olan İstanbul’da kaybolmadan gezebilme şansları olmaktadır.

2.Zamanı İyi Kullanmak: Planlı bir gezi yaparak vakti dolu dolu geçirmek isteyen turistler, İstanbul günlük tur hizmetlerini tercih etmektedir.

3.En Doğru Yolculuk Aracı: Tur hizmetleri tarafından verilen rehber eşliğinde gezen turistler gezilecek yerlere nasıl gideceklerini düşünmelerine gerek kalmamaktadır. Çünkü bütün gezi planı önceden yapıldığı için günün hangi saati hangi yolculuk yönteminin tercih edileceği konusunda yanılgıya düşmeden rahat bir gezi yapılmaktadır.

4.Her Güne Özel Gezi Planı: Gezilecek gün sayısına göre her gün gidilecek yerler listelenmekte ve görülmesi gereken yerler sırasıyla gezilmektedir.

“Yabancılar neden İstanbul günlük tur hizmetlerini tercih ediyor?” sorusunu yanıtladıktan sonra günlük tur hizmetleri için tercih edilebilecek seçeneklerden de bahsedelim. Gezmek için ya toplu taşıma ya da gidilen turun sağladığı bir servis hizmeti bulunması gerekmektedir:

Ziyaret edilecek yerler içinde adalar varsa vapura binmek tek seçeneğiniz olacaktır. Eğer otobüsle ya da servisle gitme yöntemi tercih edilirse bu durumda yine arabalı vapura binmek gezi için tek seçenektir. Ancak toplu taşıma da yapılsa vapur seferlerinin saatleri, son vapurun ne zaman olduğu gibi detaylar tur rehberleri tarafından gruba verilmektedir. Bu doğrultuda planlı olarak hareket eden grubun tam vaktinde hareket etmesi ve gezilecek yerlere daha erken giderek gezmek ve eğlenmek için daha fazla zaman ayrılabilmektedir.

Kısacası, yapılacak tatil için biraz daha fazla para verip birilerinin eğlenmeniz için tüm planı yapması ve sizden bu plana uymanızı istemesi İstanbul günlük tur hizmetlerinin tam olarak yaptığı şeydir. Böylece yabancı turistler kaliteli vakit geçirirken tatillerinin her anını güzel ve eğlenceli aktivitelerle geçirme fırsatı da yakalamış oluyor.

İstanbul daily tours adı altında hizmet veren bir örnek firma inceleyebilirseniz.

Bu haber toplam 922 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT