1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?
Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olmalıdır ?

A+A-

Teknolojik gelişmeler sayesinde bugün akla hayale gelmeyecek bir çok uygulama konusunda alternatif çözümlere de sahibiz bu yüzden de bir web tasarımı nasıl olmalı sorusunun cevabını verebilmek aslında çok zor bir yanıt değildir. Pek çok iş koluda olduğu gibi bir web tasarımı ile alakalı olarak ta maliyeti farklı olan bir çok faktörü sizlere sıralayabiliriz fakat ne bir web sitesinden beklentiniz kesinlikle ne istediğinizi bildiğiniz zaman tam anlamıyla yerine getirilebilir.

İyi bir web tasarımı sahibi olmak istiyorsanız şu şartların kesin bir dille yerine getirilmesi önemlidir.

  • Birinci durum kesinlikle tasarımınız özgün olmalı yani başka bir yerde asla kopyası olmaması gerekli. Bu nedenle de daha önce hiç kimsenin yapmamış olduğu bir tasarımı ve içerikleri sunmalısınız.
  • Unutmayın ki siz web siteniz aracılığı ile takipçilerinizle buluşacak ve onlarla iletişim kuracaksınız bunun için web sitenizin içerikleri ve güvenli olması şarttır.
  • Web sitenize içerik girişleri sırasında vermiş olduğunuz linkler ve de yanlış yazılmış kötü metinler ile kötü bir tasarım birleştiğinde hiçbir takipçinizin bu durumdan memnun olmayacağını bilmeniz gerekir.
  • Ziyaretçileriniz kesinlikle içeriklerinizi hem PC üzerinden hem de mobilden rahatlıkla görüntüleyebilmeli.
  • Tüm tarayıcılar sitenizde sorunsuzca gezebilmeli.
  • Web sitenizin tüm sayfalarının hızlı bir şekilde yüklenebilmesi önelidir.
  • Profesyonel bir sitedeki tüm sayfalar sorunsuzca indekslenebilir kolaylıkta olmalı.
  • Görselleriniz özenle seçilmeli ziyaretçilerinizi asla sıkmamalıdır.

İyi bir web tasarımına sahip olmak istiyorsanız yukarıdaki saymış olduğumuz tüm maddelerin sorunsuzca yerine getirilmiş olması gerekir. Özetle belirtecek olursak gereksiz grafikler firmanızın konseptine kesinlikle uymayacak ve sayfalarınızda bütünlük sağlanmayacaktır. Mümkün olduğunca Java Appletleri, ActiveX scriptleri ve benzeri uygulamalar kullanılmaması, web sitesinin başlığı, içeriği ve isminin birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Bu haber toplam 719 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT