1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Vücut Yapınıza Uygun Bir Göğsünüz Var Mı?
Vücut Yapınıza Uygun Bir Göğsünüz Var Mı?

Vücut Yapınıza Uygun Bir Göğsünüz Var Mı?

Orantılı vücut yapısına sahip olmak için ilk önce göğüs bölgesinin uygun bir ölçüde olması gerekmektedir.

A+A-

Hem sağlıklı hem de ölçülü olan bir vücut kiloyu da daha iyi gösterebilmektedir. Karın bölgesinin zayıflatılması işlemlerinin yanında göğüs bölgesinin de şekillendirilmesine imkan tanınmaktadır. Göğüslerde ortaya çıkan dengesiz görünümlere engel olabilmek için meme dikleştirme gibi işlemlerine öncelik tanınmaktadır. Bu işlemlerde kullanılan yöntemlerin son model teknoloji ile tamamlanması sayesinde iyileşme sürecinin de hafiflediğini görebilmekteyiz.

 

Vücudunuza Uygun Bir Göğüs

Zayıf olan bayanlarda da kilolu olan bayanlarda da göğüs yapısının orantılı görünmesi gerekmektedir. Bazı zamanlarda hastalıklar, yaşam biçimi, zayıflama gibi etkenler göğüs yapısında sıkıntıları da beraberinde getirmektedir. Düz bir vücut olması önemlidir. Göğüslerdeki oran da göze batacak kadar büyük olmamalıdır. Bazı zamanlarda göğüslerin alınması gibi durumlar ile karşılaşılabilmektedir. Kanser, zayıflama, tümör gibi etkenler meme büyütme işleminin sebepleri arasında görülebilir. Tabi bu ameliyatlarda bir de sıkılaştırmak için derinin toplanması da gerekmektedir. Aynı şekilde silikon yardımının da alınması ile ilgili destekler sayesinde sağlıklı bir geleceğe ulaşılabilmektedir. Bu ve buna benzer durumlar içinde ameliyat ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Ağır egzersizlerden kaçınılmalı ve göğüs yapısını zorlayacak işlerden uzak durulmalıdır.

Büyük memeli olan kadınların çektiği sorunların başında sırt ve boyun ağrısı gelmektedir. Hem yaşa hem de genetik faktörlere bağlı olarak göğüslerin büyümesi ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kilo alan kadınların da göğüslerinde büyümeler meydana gelebilmektedir. İşlem olarak meme küçültme desteğinin alındığını görebilmekteyiz. Bu ameliyat sonrasında alınması gereken özel önlemlerden biri sütyen kullanımıdır. Sıkı tutulması gereken göğüslerin 2 ay gibi bir süre sonunda eskisinden daha sağlıklı olacağını da görebiliriz.

Detaylı bilgi: https://www.fbm.com.tr/meme-estetigi.html

Bu haber toplam 936 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT