1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Villa Kiralamada TURSAB Belgesi Neden Önemli?
Villa Kiralamada TURSAB Belgesi Neden Önemli?

Villa Kiralamada TURSAB Belgesi Neden Önemli?

TÜRSAB kapsamında turizm sektöründe profesyonel hizmet sağlamak adına meslek liseleri açılmıştır. Bu sayede sektörde yer alan kişilerin yeterli bilgi ve donanıma sahip olması sağlanmaktadır.

A+A-

İnternet üzerinden villa kiralama siteleriyle ilgili araştırmalar yaparken firmaların TÜRSAB belgesine sahip olduğu vurgusu göze çarpar. Turizmi desteklemek üzerine faaliyet gösteren TÜRSAB, acenteların belirli denetimlerden geçtiğini ve istenilen kriterlere uygun olduğunu göstermektedir. Villa kiralama yapılacak firmanın TÜRSAB belgesine sahip olması önemlidir. www.hellovillam.com kurucularından Sercan Korkuç, TÜRSAB belgesinin bir turizm acentesi için önemine değindi. Güvenilir villa kiralama için TÜRSAB belgesine sahip olunması gerektiğini vurguladı.

TÜRSAB Nedir?

Açılımı Türkiye Seyahat Acenteları Birliği olan TÜRSAB, 1972 yılında kurulmuştur. Seyahat acentelarına dair tüm işlemler için yetkili kuruluştur. Türk Turizm sektörünü desteklemek üzere kurulmuştur. Kaliteli turizm hizmeti sağlanması için acenteların hem denetimi hem de yönetimini sağlamaktadır. Firmalar TÜRSAB belgesiz de hizmet verebilmektedir. Ancak güvenilirliklerini ve yeterliliklerini kanıtlamak adına belge almaya özen göstermektedirler. Bünyesinde 8000’den fazla üye kuruluş bulunur.

TÜRSAB kapsamında turizm sektöründe profesyonel hizmet sağlamak adına meslek liseleri açılmıştır. Bu sayede sektörde yer alan kişilerin yeterli bilgi ve donanıma sahip olması sağlanmaktadır. Bölgesel yürütme kurulları bulunan TÜRSAB, Türkiye’nin çeşitli turizm faaliyetlerinde aktif rol almasına olanak tanımaktadır.

Seyahat acentelarına yönelik şikayetleri bulunan kişilerin şikayetlerini inceleyerek çözümler getirmek üzere de çalışmalar gerçekleştirmektedir.

TÜRSAB Belgesinin Önemi Nedir?

En iyi villa kiralama sitesi seçeneklerinin her biri TÜRSAB belgesine sahip olmaya özen göstermektedir. Firmalar, hem genel prosedüre uygun hizmet vermek hem de müşterilerine güvenilirliğini kanıtlamak adına TÜRSAB belgesi almaktadır. TÜRSAB, ulusal kuruluşlara üye olan bir birliktir. Bünyesine dahil ettiği her bir firmanın ulusal şartlara da uyumlu olmasını hedeflemektedir. Turizm acentelarının kendini geliştirmesi ve böylece turizmin gelişmesi için TÜRSAB onayı önemlidir.

TÜRSAB Belgesi Neden Olmalıdır?

TÜRSAB acenteların belirli bir kalitede hizmet vermesini denetlemektedir. Bir acentenin TÜRSAB, belgesi bulunması güvenilir hizmet sağladığının göstergesidir. Belge, TÜRSAB, tarafından belirlenen kurallara uygunluğu, mesleki disipline sahip olduğu, olası bir durumda TÜRSAB tarafından destek alarak sorunları çözümleyebileceğini göstermektedir. Her bir acentenin farklı sicil numaralı belgesi bulunmaktadır. Kendi içerisinde gruplara ayrılan TÜRSAB belgesi, tüm yetkinliğe sahip olan firmaları A grubuna dahil etmektedir.

Tatil için kiralık villa arayışında olan kişiler genellikle denize sıfır, havuzlu, jakuzili veya bahçeli gibi lüks villaları araştırmaktadır. Haftalık veya günlük kiralanabilen bu villalar, evcil hayvan kabul eden, muhafazakar veya balayı villaları konseptine sahip olabilmektedir. Geniş aileler için çocuk havuzlu seçenekler ön plana çıkmaktadır. Şehir stresinden uzak bir yazlık isteyenler ise doğa içinde bulunan villalara yönelmektedir. Tüm bu istekleri ortak noktada buluşturan unsur ise ucuz kiralık villa arayışıdır. Bir sitenin ekonomik fiyatları bazı durumlarda kişilerde şüphe uyandırabilmektedir. Bu noktada sitelerin TÜRSAB belgesine sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Böylece sitenin güvenilir olup olmadığı bilinebilmektedir.

 

Haber - milligazete.com.tr

HABERE YORUM KAT