1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ve kaçak plaza yine gündemde
Ve kaçak plaza yine gündemde

Ve kaçak plaza yine gündemde

Sarıyer Belediyesi Maslak’taki kaçak plazaya izin vermekte kararlı gibi görünüyor.

A+A-

'Şaibelerin olduğu ve yüklü miktarda para tekliflerinin döndüğü' iddialarıyla Sarıyer Belediye Meclisi’nde tartışma konusu olan Maslak’taki kaçak plaza yine gündeme geldi. Kaçak binayı yasallaştırmak için yapılacak olan plan tadilatı başkanlık teklifi olarak imar komisyonuna havale edildi. Cuma günü meclisin gündemine gelmesi beklenen madde de ciddi soru işaretleri var.

İmar komisyonu ne yapacak?
Daha önce kaçak plazaya karşı çıkan ve raporuna bazı şartlar koyan İmar Komisyonu, binaya ilişkin herhangi bir hakkın verilmeyeceğini raporun altına not düşmüştü. Erdal Sarıgöl başkanlığındaki İmar Komisyonunun nasıl bir tavır takınacağı Sarıyer kamuoyunda da merak konusu oldu.

Daha önceki dönemde İstinye Park’taki dik duruşuyla bilinen AK Partili eski imar komisyonu üyesi Yakup Güngör Mutlu’nun kaçak plazanın plan tadilatından önce değiştirilmesi de dikkat çekiyor. Mutlu konuyla ilgili mecliste konuşacak mı?

Kaçak Plaza’yı yasallaştırmak için yapılacak olan plan tadilatı için bazı kişilere yüklü miktarda para teklif edildiği iddiaları devam ediyor.
Kaçak Plaza ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Bu haber toplam 729 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum