1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Üretim Tesislerinde Ölçüm ve Kontroller Artık Zorunlu
Üretim Tesislerinde Ölçüm ve Kontroller Artık Zorunlu

Üretim Tesislerinde Ölçüm ve Kontroller Artık Zorunlu

A+A-

Fabrikalar başta olmak üzere pek çok üretim tesisi, firma içi standartlar ile verimliliği artırmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir. Bunların bir kısmı firma içi düzenin bir parçası olsa da bir kısmı ise devletin koymuş olduğu zorunlulukların bir sonucu olarak yapılmaktadır.

Bu alanda son yıllarda çıkarılan ve yıllık periyotlar da kontrollerinin yapılması şartı koyulan bir takım ölçüm ve raporlar firmaların, devlet nazarında uyduğu standartları somut hale getirmenin bir yoludur. Pek çok firma gelişen bu sonuçlar sonucunda mühendislik firmalarında hizmet almakta ve ölçümlerini periyodik olarak kontrol ettirmektedir.

Periyodik olarak yapılan kontrollerin başında topraklama ölçümü, paratoner sistemler, ışık ve ses düzeyinin ölçümü, kaçak ölçümleri ve diğer elektriksel ölçümler gelmektedir. Bu ölçümlerin pek çoğu düzenli olarak yapılmakta ve yıl içinde değişen hususların eksiklikleri giderilerek firmaya kazandırılmaktadır. Bunun bir sonucu olarak iş kazaları, iş kayıpları, can kayıpları ve daha pek çok verimsizlik de bu yöntemlerle önlenmiş olmaktadır.

Örneğin paratoner sistemlerin hayata geçirilmesi ile yıldırımdan korunan yapılar, olası büyük can ve mal kayıplarını büyük oranda önlemektedir. Buna ek olarak firma adına yaşanabilecek ekonomik kayıpları da minimize etmektedir.

Alanında uzman mühendisleriyle elektriksel ölçümlerin yapılması ve firmaların kontrollerden olumlu rapor alması için hizmet veren ALTEKSAN Mühendislik uzun yıllardır bu alanda üretim tesislerine hizmet vermektedir. Firmalara özel çözümler sunan ALTEKSAN daima müşterilerinin yanında olmaktadır. Detaylı bilgi için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.topraklamaolcumu.net/

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT