1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ünlü yazardan Pileki Pide’ye tam not
Ünlü yazardan Pileki Pide’ye tam not

Ünlü yazardan Pileki Pide’ye tam not

Pileki Pide'nin lezzetlerini deneyen gurme ustası ünlü yazar Mutlu Tönbekici tam not verdi.

A+A-

Ulusal birçok gazetede seyahat alanında yazılar yazan gurme ustası Mutlu Tönbekici’den Büyükdere’deki Pileki Pide’ye tam not. İnstagram hesabından Pileki Pide’ye övgüler dizen ünlü yazar, sabah kahvaltısına “Şiir gibi kahvaltıya bakar mısınız” yorumunda bulundu. 

İşte ünlü yazarın Sarıyer’in sevilen isimlerinden Yakup Güngör Mutlu’nun işletmeciliğini yaptığı Pileki Pide hakkındaki yorumu:

Şu şiir gibi kahvaltıya bakar mısınız!!! Olayın geçtigi yer Sarıyer Büyükdere'de @pilekipide. Karadeniz yemekleri veren bir deniz kenarı lokantası. Sabahları olay kahvaltı şölenine dönüyor.

Allahım neresinden başlasam ki! Bal, Erzurum'dan. (Patronun dedigine göre glikoz verilmemiş kovanlardan) Kaymak (üstelik bizim Yusufeli usul) Rize Kalkandere'den. (Ondan bir cevizli çarşaf böreği yapacan... of of of) Kaşar, birinci sınıf bir eski kaşar. Reçel yaban mersini, acuka cevizli harika bir şey, Erzincan tulum peyniri yine enfes. Burası Rizelinin yeri olduğu için peynir eritmesinin adı burada MUHLAMA oluyor. (Rize dışında kuymak denir). .

Ben ama neyi en çok sevdim biliyor musunuz? Sucuklu yumurtayı. Nedir ki diyeceksiniz. Yumurta pişirilirken "gavutturulmuş". Bizim evde böyle denirdi. Yani ne göz yumurta ne omlet. İkisinin arasında bir kıvamda böyle tok tok.
Kahvaltı fiks fiyat kişi başı 45 lira. Sucuklu yumurta ve muhlama dahil. Pideler 17-25 lira arasında.
Üzerine bir de PEPEÇURA yiyeceksiniz.. Ne mi pepeçura? Söylemem

Bu haber toplam 3576 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT