1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. UMRE VE İHRAM
UMRE VE İHRAM

UMRE VE İHRAM

A+A-

Umre ibadeti çok kutsal bir görevdir. Umre ibadetinin 2 farzı bulunmaktadır. Bunlar ihrama girmek ve tavaf yapmaktır. Umre ibadeti yapmak isteyen kişiler her türlü işlemi tamamladıktan sonra yolculuğa hazır olurlar. Umre ibadetinin farzlarından biri olan ihrama girmek umre ibadeti öncesi yapılması gerekmektedir. İhrama girmeyen kişiler cezaya tabi tutulabilir. Bu durumda umre ibadetinin geciktirilmemesi gerekmektedir. İhrama girdikten sonra 2 rekatlık ihram namazı kılınması gerekmektedir. Bu namaz ihrama girildikten sonra kerahet vakti dışında her süreçte kılınması mümkündür. Bu iki rekatlık namazın ilk rekatında Kafirun, ikinci rekatında İhlas suresi okunur. Umre ibadeti yapacak olan kişiler için oldukça yardımcı bir site olan http://silatur.com.tr/umre web adresi zorlukları dahi kolaya dönüştürmektedir. Umre fiyatları da geçmiş dönemlere nazaran çok daha uygun bir bütçe içermektedir.

Umre ibadeti nasıl gerçekleşir?

Umre ibadetinin adım adım nasıl gerçekleştiğine değinmek gerekirse; ilk önce mikat sınırları içerisinden birinde ihrama girme işlemi yapılarak umre ibadeti için niyet alınır. Daha sonra tekbir, Telbiye, tehlil ve salavat-ı şerife okuyarak Harem- i Şerife girilmektedir. Harem-i Şerife girildikten sonra niyet edilerek umre tavafı yapılmaktadır. Tavaf esnasında ıztıba yapılırken, ilk 3 şavtta remel yapılmaktadır. Tavaf işlemi yapıldıktan sonra tavaf namazı kılınmaktadır. Namaz kılındıktan sonra Mes’aya gidilerek umre ibadeti için gerekli olan Say ibadeti yapılır. Say ibadeti tamamlandıktan sonra erkekler saç kazıtıp, kadınlar saçlarını keserlerse umre ibadetini tamamlamış olurlar. Umre ibadeti için gerekli olan her şey umre turları esnasında bilmeyenler veya tekrardan hatırlamak isteyen kişiler için anlatılmaktadır.

Umre ’ye düzenlenen turlar

Umre ibadetini gerçekleştirecek olan kişiler için her konuda yardımcı olan site umre için gerekli her alana da tur düzenlemektedir. Umre ibadeti çok feyizli bir ibadet olduğu için umre yapmaya imkanı olan herkesin bu ibadeti ömrü hayatında bir kere gerçekleşmesi oldukça önemlidir. Mübarek topraklarda yapacak olduğunuz Kudüs turu, size manevi anlamda çok şey katacaktır. Siz de bu maneviyatı en iyi şekilde tatmak ve yaşamak istiyorsanız umre ibadeti için hazırlıklara başlayabilirsiniz.                                                                                     

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT