1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. UFUK’ta turnuva heyecanı
UFUK’ta turnuva heyecanı

UFUK’ta turnuva heyecanı

Ufuk Okulları 5. Geleneksel Veli Futbol Turnuvası, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ve eski ünlü futbolcuların katılımı ile başladı.

A+A-

Kokteyl ve Şöhretler Karması maçı ile başlayan geceye; Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, eski ünlü futbolculardan Uğur Tütüneker, Hamza Hamzaoğlu, Cihat Arslan, ünlü sanatçı Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Cüreklibatur, Yapımcı Şahin Özer, Mardinspor 2. Başkanı Can Alkan, Ufuk Okulları Genel Müdürü Ömer Özdemir ve çok sayıda veli katıldı.

Kokteylin ardından geçmiş turnuvalardan derlenen slayt gösterisi ve yapılan protokol konuşmalarından sonra okulun spor salonunda Şöhretler Karması ve Veliler arasında oynanan dostluk maçı oldukça çekişmeli geçti. Programa katılan veliler memnuniyetlerini dile getirerek bu tür organizasyonların artarak devam etmesini istediler. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmada, “Sarıyer’deki özel okullarımızın bu tür sosyal faaliyetler düzenlemeleri memnuniyet vericidir. Bu tür etkinlikler velilerimizin kaynaşması için de oldukça önemlidir. Okul yöneticilerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

ufukiceriufuk_198918587.jpg

Okul yetkilileri turnuvanın amacı olarak şunları söylediler; “Okullarının eğitim modelinde bilimsel ve teknolojik çalışmalara paralel olarak öğrencilerin gelişmelerini sağlarken, toplumdaki şiddeti önlemeye yönelik çalışmalara da imza atmaktır. Özellikle son zamanlarda artan toplum içi şiddet olaylarının huzur ve barışı olumsuz yönde etkilemesi bu ve buna benzer aktiviteleri zorunlu hale getirmiştir.”

Okul-Veli Birlikteliği, dayanışma ve kaynaştırmayı arttırma adına düzenlenen turnuvaya bu sene 21 takım katılıyor. Dört grup halinde lig usulü oynanacak maçların ardından, çeyrek-yarı final mücadeleleri ve 17 Mayıs Pazartesi günü ise Final Maçı ve kupa töreni yapılacaktır.

Bu haber toplam 1126 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT