1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk'ta şampiyonlar belli oldu
Ufuk'ta şampiyonlar belli oldu

Ufuk'ta şampiyonlar belli oldu

İstanbul geneli ilköğretimler arası Ufuk Fen ve Matematik yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı.

A+A-

İstanbul genelinde 2300 başarılı ilköğretim öğrencisi kıyasıya yarıştı. Dahiler belli oldu. Şampiyonlar ödülünü İstanbul’un Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Harun Kaya’dan aldı.Ufuk Okullarının her yıl ilköğretim 5,6,7, ve 8. sınıflara yönelik düzenlediği Ufuk Fen ve Matemetik yarışması bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Ödül töreni devlet erkanı, iş adamları ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Törene İstanbul’un Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Harun Kaya, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Emekli, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Özçolak, Kimse Yok Mu Derneği Boğaziçi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydoğan, Ufuk Okulları Genel Müdürü Gazi Karslı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

“Dereceye giren öğrenclerimizi tebrik ediyorum”
Harun Kaya şampiyonlara ödüllerini takdim ederken öğretmen ve ailelere de tavsiyelerde bulundu. Kaya; “Burada derece alan öğrenciler kadar sınava girme cesaretini gösteren delikanlıları da tebrik ediyorum. Aile ve öğretmenler bu tür organizasyonlara katılım konusunda çocukları teşvik etmeliler. Hatta sınav başarısı kadar sanat ve spor başarılarıda önemlidir. Burada az önce ritim gösterisi yapan kardeşklerimizi izlerken gurur duydum” dedi.“Ufuk gün geçmiyor ki yeni bir başarı ve organizasyona imza atmasın”
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ise yaptığı konuşmada, “Ufuk Okulları düzenledikleri organizasyonlarla hem ilçemizi tanıtıyor hemde her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor. Daha geçen gün karatede bir öğrencimiz dünya ikincisi oldu. Bu gün İstanbul geneli bir organizasyona imza attılar ve sadece öğrencilere değil öğremenlere de ödül vererek onları onure ettiler. Ben huzurunuzda tüm idareci ve  öğretmenlerini takdir ve tebrik ediyorum. Bu kıymetli öğrencilerimizi de tebrik ediyıorum.” dedi.İşte Şampiyonlar

5. Sınıfların 1. si
21.Y.Y.Eğit.Ve Kül.Vak. Nilüfer Gökay İ.Ö.O
EMİR İSLAM BAŞTÜRK    

6. Sınıfların 1. si
Hamidiye İlköğretim Okulu
EMİNE IŞIL

7. Sınıfların 1. Si
Yaşar Doğu İlköğretim Okulu
CİHAT OKULEVİ

8. Sınıfların 1.si
Mehmet İpgin İlköğretim Okulu
MURAT BAYDereceye giren öğrencilere Tablet PC (Ipad), Mini PC (Netbook), dijital fotoğraf makinesi, Mp4 Çalar gibi hediyeler verildi. Öğretmen ve okullarında başarı sertifikasıyla ödüllendirildiği sınav sonucunda toplam dereceye giren 60 öğrenciye derece ödülleri takdim edildi. Sınavda birinci olan öğrencilere iPad2 Tablet PC, 2. ve 3. olan öğrencilere Mini Pc (NetBook), 4., 5., 6., 7., 8., ve 9., olan öğrencilere dijital fotoğraf makinası, 10., 11., 12., 13., 14. ve 15. olan öğrencilere Mp4 müzik çalar ve tüm dereceye girenlere başarı sertifikası verilirken, sınava giren tüm öğrencilere kırtasiye seti verildi.

Tüm İstanbul genelinde ilköğretim okullarından katılımın kabul edildiği yarışmaya bu yıl 2 bin 300'e yakın ilköğretim öğrencisi katıldı. Sınav merkezlerinin İstinye, Şişli ve Ortaköy Ufuk Okulları kampüslerinin olan sınavda Fen ve Matemetik konu bilgisini ölçen sorular yer aldı. Soruların kolay, orta ve zor olmak üzere 3 grupta toplantığı sınavda toplam 50 soru yöneltildi. 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine Fen ve Matematik soruları yöneltilirken, 8. sınıf öğrencilerine sadece Matematik branşı soruları yöneltildi.

Bu haber toplam 4492 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT