1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk'ta kardeşlik sınır tanımadı
Ufuk'ta kardeşlik sınır tanımadı

Ufuk'ta kardeşlik sınır tanımadı

Özel Tarabya Ufuk Lisesi ile Veysel Vardal Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri birlikte baharın gelişini kutladı.

A+A-

Kardeş okulumla bahar şenlikleri iş, sanat, siyaset camiasının ünlü isimlerini biraraya getirdi. Her iki kardeş okulun öğretmen, veli ve öğrencilerinin katıldığı senlikler görkemli sunumlara sahne oldu. İstinye Ufuk İlköğretim Okulu Konferans Salonu'nda yapılan bahar şenliklerine bin kişi üzerinde katılım gerçekleşti. Şenliklere TV dizilerinden tanınan Sueda Çil, Ayçın Tuyun, Yeliz Şar gibi oyuncuların yanı sıra, Kağıthane, Beşiktaş, Sarıyer kaymakamları, Eyüp Belediye Başkanı ve iş dünyasından tanınmış simalar katıldı.

Kulüpler Hünerlerini Sergiledi
El emeği göz nuru eserler kardeş okul yararına satışa sunuldu. Okul kulüplerinin açtığı sergide birbirinden değerli eserler görücüye çıktı. Cam süsleme, ahşap boyama, takı tasarım, tiyatro, enstrüman kulüpleri başta olmak üzere birçok sosyal ve bilimsel kulubün yer aldığı sergi yogun ilgi gördü. Özellikle görme engelli bir öğrencinin 6 noktalı vuruşla yazı yazan daktilo ile kabartma yazı yazması da ilgiyle izlendi.Sunuculuğunu esprili kisiliğiyle tanınan Ercan Akışık'ın yaptıgı program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Tarabya Ufuk Lisesi Müdürü Hilmi Öz'ün açılış konuşmasıyla başladı. Öz konuşmasında kardeş okulla bugüne kadar yapılan faaliyetlerden bahsederek, "13 bin sayfa kitap ve ders materyalini kabartma kitaba çevirdik, öğrencilerimiz 100 temel eseri okuyup seslendirerek MP3'lerle kardeş okulumuzun öğrencilerine hediye etti, beraber geziler piknikler yaptık. Şimdi de bahar şenliklerimizi beraber kutluyoruz" dedi.


 
Ardından sahne alan Kardeş Okul Korosu öğrencileri şiirler, şarkılar söyleyip tiyatro gösterisi sundu. İlk sahne alan Afra ve Büşra Öz kardeşler "Gören de Bir Görmeyen de" şiiriyle izleyicilere duygusal anlar yaşattı. Hacivat ve Karagöz gösterisi sunan Selman ve Emre ise espirileriyle izleyicileri kırdı geçirdi. Sonrasında koro halinde ezgiler seslendiren görme engelli çocuklar performanslarıyla izleyiciden tam not aldı. Sahnede performansıyla göz dolduran 2 ekip daha vardı. Tiyatro kulübü öğrencileri sundukları ingilizce tiyatro ile izleyenlere eğlenceli dakilar geçirdi. Ardından sahne alan Dünya 3. sü karate kulübü öğrencileri Amine ve Ebru Şensoy kardeşler de izleyenlere enfes bir karate gösterisi sundu.


 
Afrika Katarakt Projesine 15.000 Dolar Destek
Programda Kimse Yok Mu Derneği'nin Afrika'da yürüttüğü "Katarakt Ameliyatları" projesine de destek verildi. Geçtiğimiz aylarda bir sosyal sorumluluk projesi ile okul genelinde yapılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 15 bin dolarlık yardım çeki dernek yetkililerine teslim edildi. Törende konuşan Ufuk Okulları Genel Müdürü Gazi Karslı, "Derneğin bu projesine biz de katkıda bulunmak istedik. Okulumuzda düzenlediğimiz kampanyaya velilerimizden büyük destek geldi. Desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Diksiyon Dersi Hocanızı Tebrik Ediyorum
Bahar Şenliklerinde emeği geçen öğretmenlere plaket takdim eden oyuncu Sueda Çil ise" "Sahne alan öğrenciler çok güzel Türkçe konuşuyor. Buradan diksiyon öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ben çok programlara katıldım ama bu kadar temiz diksiyon beni şaşırttı açıkçası" diye konuştu. Program sponsor kuruluşlara teşekkür plaketi takdim edilmesinin ardından sanatçı Ertuğrul Erkişi konseri ile son buldu. Erkişi seslendirdiği birbirinden güzel ezgilerle izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Bu haber toplam 4032 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT