1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk'ta %100 kazandılar
Ufuk'ta %100 kazandılar

Ufuk'ta %100 kazandılar

ÖSYM tarafından açıklanan 2011 LYS sonuçlarına göre Ufuk Okulları öğrencileri büyük başarı elde etti.

A+A-

%100 kazandırma oranına sahip olan Ufuk Okulları tüm öğrencilerin bir üniversiteye yerleşmesiyle bu başarısını ispatladı. Öğrenciler Türkiye genelindeki gözde üniversitelerin Tıp, Hukuk, İkdisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık, Mühendislik ve Fen Edebiyat Fakültelerine yerleşti.
 
3. mezunlarını veren UFUK OKULLARI Lisesi başarı geleneğini bozmadı 
Ufuk Okulları Anadolu Liseleri bu yıl 3. mezunlarını vermesine rağmen geçen yıllarda olduğu gibi başarı geleneğini bozmayarak tüm öğrencilerine üniversiteli olma heyecenını yaşattı. Öğrenciler başta Boğaziçi, ODTÜ, Bilkent, İTÜ olmak üzere Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde gözde bölümlere yerleşmenin heyecanını yaşıyor.
 
En Fazla Rağbet İkdisadi ve İdari Bilimlere Oldu 
Öğrenciler en fazla İkdisadi ve İdari Bilimler Fakültelerini tercih etti. Toplam 36 öğrenci bu bölüme yerleşirken, 17 öğrenci Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerini tercih etti. 5 öğrenci Tıp fakültesini seçerken, 7 öğrenci Hukukçu olmayı tercih etti. 13 öğrenci Fen Edebiyat Fakültelerinden yana tercihini kullanırken, 4 öğrenci de gözde meslekler arasına giren Uluslar arası Ticareti, 4 öğrenci de İşletme Fakültelerini tercih etti.
 
Türkiye 72. si Mustafa Özen GÜNER, Bilkent Üniversitesi Uluslar arası İlişkilere Yerleşti
Ufuk Okulları LYS’ de ilk 100’de 2 derece elde etmiş, ayrıca öğrenciler ilk 1000’de de 42 derece elde etmişti. 527 puanla Türkiye 72. si olan Mustafa Özen GÜNER; Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkilere yerleşti. Güner, mutlu olduğunu belirterek; bu başarıyı elde etmek için düzenli olarak çalıştığını ve rehber öğretmenlerinin tavsiyelerine uyduğunu ifade etti. Güner, başarısını çok çalışarak değil düzenli ve planlı çalışarak elde ettiğine değinerek, "Bu başarımda emeği olan tüm öğretmenlerime ve aileme teşekkür ediyorum." dedi.
 
İstinye Ufuk Anadolu Lisesi ve Tarabya Ufuk Anadolu Lisesi olarak 2 okul henüz 3. yılında olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. Geçtiğimiz yıllarda yüzde 100 kazandırma ve yüzde 90'ın üzerinde üniversitelere yerleştirme başarısı elde eden okullar bu yılda başarı geleneğini bozmadı. Geçtiğimiz yıllarda okulun mezunları Boğaziçi, İTÜ, Marmara, İstanbul, Hacettepe, Ankara, Fatih ve Galatasaray gibi ünivesitelerde Tıp, Hukuk, Mühendislik ve İktisadi ve İdari Bilimler gibi bölümlerde eğitimlerini devam ettiriyorlar.

Bu haber toplam 747 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT