1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuklu öğrencilere gümüş madalya
Ufuklu öğrencilere gümüş madalya

Ufuklu öğrencilere gümüş madalya

Özel İstinye Ufuk Lisesli öğrencileri Türkmenis'ta düzenlenen Bilgisayar Proje Olimpiyatı’nda projeleriyle gümüş madalya kazandı.

A+A-

Türkmenistan Bilimler Akademisi tarafından 11-15 Eylül 2012 tarihleri arasında Aşkabat’ta düzenlenen “ICPO 2012” Uluslararası Bilgisayar Proje Olimpiyatı’nda İstanbul Özel İstinye Ufuk Lisesi öğrencilerinden Furkan Filiz ve Ahmet Can Kolu, ''Yapay Zeka Robot Simülasyonu'' projesiyle Gümüş Madalya kazandılar.

41 ülkeden 97 proje ve 150 öğrencinin katıldığı yarışmada madalya kazananların ödüllerini Türkmenistan Milli Eğitim Bakanı Gülşat Mammedova verdi.

“Yapay Zeka Robot Simülasyonu” projesi yarışma boyunca katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. C++ ile yazılan bu programla, hareketli ve hareketsiz engellerin olduğu bir uzayda sanal robot yapay zeka algoritmalarını kullanarak hedefine en kısa sürede ve en kısa zamanda ulaşmaya çalışıyor. Teknoloji ve sanayi alanında birçok probleme çözüm getiren proje ayrıca örnek uzayın oluşturulması içinde bir ara yüze sahip.

Dört gün süren olimpiyat programı Başkent Aşkabat'ta bulunan Uluslararası Türkmen-Türk Üniversitesi'nde görkemli ödül töreni ile sona erdi.

Bu haber toplam 658 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT