1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk'lu öğrenciler büyüledi
Ufuk'lu öğrenciler büyüledi

Ufuk'lu öğrenciler büyüledi

Ufuk Okullarının “Ufuklu Günler” adı altında düzenlediği Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği şölen havasında kutlandı.

A+A-

Ufuk Okulları, Maslak TİM gösteri merkezinde “UFUKLU GÜNLER” adı altında Bilim, Kültür ve Sanat ağırlıklı etkiliği şölen havasında kutladı. 2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’un önemi ile bütünleşen organizasyon büyük izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

ufukkkk2_662044896.jpg

Ufuklu öğrencilerin sergiledikleri birbirinden değişik gösterilerin yanı sıra “Türk Büyükleri Seremonisi” büyük alkış aldı. Seremonide sırasıyla; Nasrettin Hoca, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy ve en son Mustafa Kemal Atatürk gibi Türk büyükleri canlandırıldı. Öğrenciler, canlandırdıkları kişilerin söylevlerini günümüze uyarlayarak salonu dolduranlara önemli mesajlar verdi.

Öğrencilerin gösterileri büyüledi
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Ufuk Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Güldaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, sanat, iş ve siyaset dünyasından seçkin konukların katıldığı gecede, Ufuk’lu öğrencilerin gösterileri izleyicileri adeta büyüledi. Davetlilerin yoğun katılımıyla dolup taşan salonda minik öğrencilerimizin gösterileri büyük alkış topladı. Yaklaşık 700 öğrencinin sahne aldığı gecede, hayata dair her şey vardı. Tiyatrodan müziğe, şiirden folklora kadar milletimizin kültür, örf ve gelenekleri ile bezenmiş gecede 300 kişilik koro “ bu dünya bizim olsa” şarkısıyla geleceğe yönelik ümitleri artırdı.

ufukkkk1_990539091.jpg

Ufuk Okulları Genel Müdürü Ömer Özdemir, açılış konuşmasında “İlkini düzenlediğimiz bu organizasyonun geleceğe dair ışık tutacağını ve geleceğin Ufuklu öğrencilerle daha aydınlık olacağını ümit ediyorum.” dedi. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, ulusal ve uluslararası proje yarışmalarında, spor müsabakalarında derece alan öğrencilere plaket ve başarı belgelerini takdim ederken yaptığı konuşmada, “ Sarıyer ilçemiz ve Boğaziçi’nde eğitimin ve öğretimin meşalesini yakmaya devam eden Ufuk Okullarının olmasından dolayı çok memnun olduğumu ifade etmek isterim. Bu muhteşem geceyi hazırlayan bütün öğretmenlerimize ve üstün performanslarından dolayı minik öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

Ufuk'lu öğrencilerin sergilediği kolbastı oyunundan görüntüler....

Bu haber toplam 827 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT