1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuklu anneler ilkyardım öğreniyor
Ufuklu anneler ilkyardım öğreniyor

Ufuklu anneler ilkyardım öğreniyor

Özel Ortaköy Ufuk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen seminerde KIZILAY İstanbul Şubesi Eğitim Müdürü Dr. Yılmaz Sağlık Ufuk Okulları velilerine ilkyardım konusunda bilgiler verdi.

A+A-

Yolda yürürken, yolculuk yaparken ya da evimizde her an küçük, büyük kazalarla karşılaşabiliyoruz. Böyle bir durumda panik yapmadan hızlı ve doğru karar verebilmek bir çok kişinin hayatını kurtarırken, yapılan iyi niyetli fakat yanlış adımlar geri dönüşümü olmayan durumlara yol açabiliyor.
 
Özel Ortaköy Ufuk İlköğretim Okulu'nda KIZILAY İstanbul Şubesi Eğitim Müdürü Dr. Yılmaz Sağlık'ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde ilk yardımda pratik bilgiler vererek, kendilerine olan güvenlerini arttırmak ve daha donanımlı hale gelmeleri için anneler karşılaştıkları herhangi bir kaza durumunda nasıl yardımcı olacaklarını öğrendiler. 2 saat aralıksız süren eğitimde, "Bilinci kapanan kişiye nasıl müdahale edilmeli?, Baygınlıkla, bilinç kaybı aynı mıdır?, Göze, kulağa ya da boğaza yabancı cisim kaçtığında neler yapılmalı?, Boğazına cisim kaçan ve öksüren çocuğunuzun sırtına vurulmalı mı?, Kara hayvanları ile deniz hayvanlarının ısırıklarında müdahalede ki fark nedir?, Burun kanamalarında sabrımız kaç dakika olmalı?" başlıkları altında annelere bilgiler verildi.Velilerden Başak Karkın seminer ile ilgili “Çok faydalıydı fakat süre yeterli gelmedi. Daha geniş bir zamanda daha detaylı olarak tekrar yapılmalı.” derken, Emine Şahin ise “Gerçekten çok yararlı ve herkesin bilmesi gereken yaşam için destekleyici bilgiler öğrenildi. Bu eğitimi düşünen ve düzenleyen okul yöneticilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Bu haber toplam 2903 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT