1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk Okulları'ndan yemekli kutlama
Ufuk Okulları'ndan yemekli kutlama

Ufuk Okulları'ndan yemekli kutlama

Çalışan Gazeteciler Günü Ufuk Okulları’nın düzenlediği organizasyonla kutlandı.

A+A-

40’a yakın gazetecinin katıldığı program Özel İstinye Ufuk Lisesi resepsiyonunda verilen kokteylle başladı. Ufuk Okulları öğrencilerinin fotoğraf sergisi ve enstrümantal müzik dinletisi eşliğinde başlayan program gazetecilerin akşam yemeğine geçmesiyle devam etti.

Özel Boğaziçi Salonunda verilen yemekle devam eden gecede Ufuk Okulları Genel Müdürü Ömer Özdemir davetlilere bir tebrik ve teşekkür konuşması yaptı. Ömer Özdemir konuşmasında gazetecilerin gününü kutlayarak; “Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü programına gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Biz 4 yıl önce Sepetçiler Kasrında bu geceyi ilk düzenlediğimizde 10 kişi ile başlamıştık. Bugün sayımız 40’a yaklaşıyor. Bu bizi ziyadesiyle memnun ediyor.” dedi.

Özdemir ayrıca konuşmasında Ufuk Okullarında verilen teknolojik eğitim sistemlerinden de bahsetti. Ömer Özdemir konuşmasında; “Ufuk Okulları olarak İngilizce dil eğitim sisteminde DynEd (Dynamic Education) sistemini kullanıyoruz. Bu sistem dünyada en çok kullanılan kontrol edilebilir, online ve beynin öğrenme süreçlerine en uygun program olma özelliğini taşıyor. Biz okullarımızda kurduğumuz özel sınıflarda bu eğirimi veriyoruz.” dedi. Ayrıca podcast eğitim sisteminden de bahseden Özdemir “Türkiye’de ilköğretim düzeyinde ilk kez podcast mantığıyla eğitimi biz başlattık. Şu anda akıllı tahtalarda ders gören öğrencilerimiz bu dersleri online olarak Apple podcast sistemiyle evden veya mobil olarak dilediği kadar tekrar etme imkanına sahip oluyor.” dedi.

Gecede müzik kulübü öğrencilerinin sunduğu sözlü ve enstrümantal müzik davetlilerden takdir topladı. Birbirinden güzel şarkılarla geceye renk katan öğrenciler ney, bağlama, gitar ve ritim enstrümanlarından oluşan bir ekiple geceye renk kattı.

Programda duygularını paylaşan Zaman Gazetesi Antalya Bölge Temsilcisi Tuncer Çetinkaya “Ben her yıl bu programa severek katılırım. İlk yıllar burada merkezde çalışıyordum bu yıl Antalya Bölgesinde olmama rağmen bu programa katılmak istedim. Davetlerinden dolayı Ufuk Okullarına teşekkür ediyorum. Yoğun iş temposu içinde hatırlanmak, birilerinin sizi hatırlıyor olması güzel bir duygu. Bende meslektaşlarımın gazeteciler gününü tebrik ediyor, Ufuk Okulları yöneticilerine de bu davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber toplam 643 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT