1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ufuk Okulları'ndan SBS başarısı
Ufuk Okulları'ndan SBS başarısı

Ufuk Okulları'ndan SBS başarısı

Ufuk Okulları’nda okuyan iki öğrenci SBS sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldular.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2012 SBS sonuçlarına göre Ufuk Okulları büyük başarı elde etti. Ufuk Okulları 8. Sınıf öğrencileri Yunus Aydın ve Gökalp Kağan Kurtoğlu Haziran ayında girdikleri SBS sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan aldılar. 1 milyon 98 bin öğrencinin girdiği 8. Sınıflar SBS sınavında tüm soruları doğru cevaplayan Ufuk Okulları öğrencileri büyük bir başarıya imza attılar.


Bir yıldır düzenli olarak hazırlanan öğrenciler son bir ayda da öğretmenleriyle çalışma kampına girerek yoğun bir hazırlık dönemi geçirmişlerdi. 1 aylık kampta 30’un üzerinde deneme sınavı çözen ufuklu öğrenciler, 23 bin soru çözüp, 96 saat etüt yaparak hazırlandılar. Bu yoğun hazırlık sürecinin meyvelerini alan öğrenciler hedefi ise iyi bir lise eğitiminin ardından hedeflerindeki üniversiteye ulaşmak.


Geçen yıllardaki SBS'de elde edilen puan ortalamaları ile İstanbul sıralamasında Ufuk Okulları dereceye girmişti. Ufuk Okulları Genel Müdürü Gazi Karslı yaptığı açıklamada; Ufuk Okulları olarak başarılarının ilk değil artık bir gelenek olduğunu belirtti. Karslı; "Okulumuz geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Toplam Kalite Yönetimi uygulamalarında da ekip dalında İstanbul birincisi olmuştu, yine öğrencilerimiz her yıl SBS'de 500 tam puan alarak Türkiye dereceleri elde ediyor. Üniversiteye yerleştirmede de %100’e yakın başarımız var. Tüm bunlar Ufuk Okulları olarak eğitim kalitemizin göstergesidir." diye konuştu.

Bu haber toplam 1730 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT