1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk Okullarından muhteşem sergi
Ufuk Okullarından muhteşem sergi

Ufuk Okullarından muhteşem sergi

Ufuk Okulları öğrenci annelerinin 5 yıldır sürdürdükleri seramik çalışmaları Mevlana Haftası'nda Taksim Metrosu Sergi Salonu'nda sergilendi

A+A-

Eğitimdeki kalitesi ve başarılarıyla göz dolduran Ufuk Okulları, Taksim Metrosu'nda seramik eserleri sergisi düzenledi. Ufuk Okulları öğrenci ve velileri, seramik atölyesinde yaptıkları birbirinden güzel seramik eserlerini Taksim Metrosu’nda sergilediler. 9-12 Aralık tarihlerini kapsayan ve Taksim Metrosu Sergi Salonu’nda görücüye çıkan 50 eser 4 gün boyunca seramik severlerin beğenisine sunuldu. Mevlana Haftası’na denk gelmesi nedeniyle ‘Mevlana ve Aşk’ temalı bazı eserlerin de yer aldığı sergiyi 8 bayan veli, eğitmenleri eşliğinde 4 yıllık özverili bir çalışma sonucu ortaya çıkardı. 9 Aralık Perşembe günü saat 15.30'da açılışı yapılan sergide okulun Müzik Kulübü’nden öğrenciler de sergi boyunca müzik dinletisi sundu.

Sergiye ilgi büyüktü
Öğrenci ve velilerin sergisine protokol yoğun ilgi gösterdi. İstanbul'un 4 ilçesinin kaymakamları Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, Beyoğlu Kaymakamı Hasan Şenses ve Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü de sergiyi gezdi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın eşi Özdeyiş Topbaş ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın eşi Nurten Çapkın ile Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu da sergiyi gezenler arasındaydı. İstanbul protokolünden pek çok kişinin ve ilçe milli eğitim müdürlerinin de severek gezdiği sergi, tüm sanatseverlerden tam not aldı.

Bu haber toplam 544 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT