1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ufuk Okulları'nda dijital devrim
Ufuk Okulları'nda dijital devrim

Ufuk Okulları'nda dijital devrim

Ufuk Okulları yeni başlattığı bir uygulama ile öğrencilere derslerini online olarak takip edebilme, evde tekrar edebilme ve interaktif İngilizce öğrenme imkanı sağlıyor.

A+A-

Türkiye’de interaktif eğitimin öncüsü olan Ufuk Okulları yeni başlattığı bir uygulama ile öğrencilere derslerini online olarak takip edebilme, evde tekrar edebilme ve interaktif İngilizce öğrenme imkanı sağlıyor. Her sınıfta bulunan ve büyük tablet PC şeklinde olan akıllı tahtalarla anlatılan tüm dersleri kaydeden ve anında okulun veri tabanına yükleyen Ufuk Ortaköy Okulu öğrencilere şifrelerle bu dersleri takip edebilme imkanı sunuyor.

Ortaköy Ufuk Okulları, Apple Türkiye temsilcisi Bilkom ile birlikte geliştirilen uygulamalarla DynEd üzerinden İngilizce öğrenme, dersleri kaydetme imkanı sunuyor. Bilgisayar uygulamaları ile akıllı tahtalarda anlatılan dersleri kaydeden ve öğrencilere daha sonra bu dersleri izleyebilme imkânı sunan Ortaköy Ufuk Okulları yeni eğitim döneminde her öğrenciye birer tablet PC veriyor.

ÇANTASIZ VE KİTAPSIZ EĞİTİM BAŞLIYOR
Ufuk Okulları genel müdürü Ömer Özdemir, çantasız ve kitapsız bir eğitim hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de eğitimin zamanla dijitalleştiğini anlatan Özdemir kendilerinin dijital eğitimin öncüsü konumuna geldiklerini söyledi. İnteraktif eğitimi yıllardır uyguladıklarını, öğrencilerinin online olarak eğitimlere katıldıklarını belirten Özdemir “Her öğrencimizin kendi şifresi var. Bu şifre ile evlerinde, bilgisayarlarında dersleri takip edebiliyor, tekrar edebiliyor. Türkiye’de ilköğretimler bazında ilk kez uygulanan podcast sistemi ile öğrenciler dil eğitimlerini de interaktif olarak takip edebiliyorlar.”

ufukipadiceri_507447505.jpg

HER ÖĞRENCİYE BİR TAPLET PC
DynEd ile ağustos ayından itibaren tüm öğrencilerin online İngilizce öğreneceklerini belirten Özdemir, her öğrenciye Tablet PC vererek interaktif eğitimde önemli bir adım atmış olacaklarını söyledi. Öğrencilerin tamamının tablet PC kullanması sayesinde önümüzdeki yıllarda ders kitaplarının e-kitap ve PDF formadları ile ders işleyebileceklerini belirtti.

TÜRKİYE'DE İLK KEZ UFUK OKULLARI İLE ÇALIŞMAYA BAŞLADIK
Apple firmasının geliştirdiği her üründe bir hedefinin olduğunu söyleyen Apple Türkiye temsilcisi Bilkom Koray Yıldız, I-pad’lerin hedefinin ise eğitim alanı olduğunu ifade etti. Apple Türkiye’de ilk olarak Ufuk Okulları ile çalışmaya başladıklarını, Ufuk Okulları'nın bu işin öncüsü olduğunu söyledi.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYOR HEM DERS ÇALIŞIYOR
Öğrenci velilerinden Füsun Uysal Anaokuluna giden altı yaşında bir oğlu olduğunu, bu uygulama ile bilgisayar kullanımın pozitif yöne çevrildiğini söyledi. Öğrencilerin bilgisayar kullanımının kısıtlanamadığını aktaran Uysal, özellikle anasınıfına giden bir çocuk için bilgisayarla geçirilen vaktinin çok önemli olduğunu, daha ileri çocuklarda bir oto kontrol sisteminin kendiliğinden oluşabildiğini ancak bu yaştaki bir çocuğun kendini ayarlayamadığını söyledi. “Ufuk Okullarının geliştirdiği bu program sayesinde bu çocuklar hem keyifli vakit geçiriyor hem de ders çalışıyor.” diyen Uysal, okulun hediye ettiği I-Pad’i aldığı gün çocuğun çok sevindiğini anlattı. Uysal zaman içinde kitapların da tamamen kalkacağını belirtti.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT