1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ufuk açan projeler kıyasıya yarıştı
Ufuk açan projeler kıyasıya yarıştı

Ufuk açan projeler kıyasıya yarıştı

Ufuk Okulları arasında düzenlenen 'Ufuk Açan Projeler' konulu proje yarışması İstanbul Teknik Üniversitesi’nin çikolata enerjisiyle çalışan Metrosikleti misafir etti.

A+A-

Çocukların hayran bakışları arasında çalıştırılan motor çocuklarda büyük heyecan yarattı. Birlikte fotoğraf çektiren öğrenciler motoru meraklı gözlerle inceledi. Üzerine binipte fotoğraf çektirmek isteyenler projenin mühendisinin de yardımıyla motorun üzerinde poz verdi.Ufuk Açan Projeler konulu proje sergisine tüm Ufuk Okulları genelinde 111 proje başvurusu oldu. Her yaştan öğrencinin özveriyle hazırladığı projeler birincilik için kıyasıya yarıştı. Jürinin seçmekte zorlandığı birbirinden profesyonelce hazırlanan projeler 3 gün boyunca Özel İstinye Ufuk Ortaokulu’nun spor salonunda sergilenecek. Her sınıf kategorisinde ayrı ayrı derecelendirmelerin yapılacağı yarışmada dereceye giren projeler Ufuk Okulları'nı ulusal ve uluslar arası arenada yapılacak proje olimpiyatlarında temsil edecek.Serginin açılılışının yapılmasının ardından jüri üyeleri sırayla tek tek projeleri değerlendirmeye koyuldu. Birbirinden ilginç projelerin boy gösterdiği Proje Sergisinde Matematik, Fen ve Sosyal alanında projeler yarıştı. İlk ve orta dereceli okullar arasındaki yarışmada aritmetik sayı örüntülerindeki sırlardan, ışıklı kümelere; ağlayan gelin çiçeğinden çevreci kalemliklere; pratik böcek kapanından, su saatine varıncaya kadar onlarca proje dereceye girmek için yarıştı. Her okuldan, her branştan dereceye giren projeler ise şöyle: Fen dalında, Çevreci Kalemlik’le Ayşe Gökmen; Böcek Kapanı İle Melike Nurşin Artık; Ağaçlara Gözlerimiz Baksın projesiyle Zeynep Aydın en başarılı projeler oldu.

Matemetik dalında ise Matabu ile Şevval Savaş-Nurmina Akçam, Aritmetik Sayı Örüntüleindeki Sır’la Beyza Şen-Ayşe Şener; Sayıların Işık İle Uyumu projesiylede Sıla Orhan en başarılı projeler olarak seçildi.

Bu haber toplam 3611 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT