1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ücretsiz Firma Rehberleri İşletmenize Fayda Sağlar Mı?
Ücretsiz Firma Rehberleri İşletmenize Fayda Sağlar Mı?

Ücretsiz Firma Rehberleri İşletmenize Fayda Sağlar Mı?

İnternet ortamında yayın yapan pek çok firma rehberi sitesi mevcut. İşletmelere ücretsiz firma rehberi ne gibi faydalar sağlar?

A+A-

İnternet ortamında yayın yapan pek çok firma rehberi sitesi mevcut. Bu gibi siteler işletmelerin iletişi bilgilerini yayınlıyorlar. Ücretli olanlar kadar ücretsiz olanlar da mevcut. Peki, işletmelere ücretsiz firma rehberi ne gibi faydalar sağlar?

1: Potansiyel Müşterilerinize Ulaşırsınız

İnternet etkin kullanıldığında mükemmel bir pazarlama aracıdır. Her ne kadar sosyal medya daha cazip bir araç olarak görülse de önemli mesai ister. Oysa firma rehberlerine iletişim bilgilerinizi eklediğinizde ekstra bir çaba gerektirmeksizin müşterilere ulaşabilirsiniz. Özellikle toptan ticaret ve üretim faaliyeti olan işletmeler için firma rehberleri ve reklam çalışmaları gibi araçlar daha efektif olacaktır.

2: Firma Rehberleri İle Göz Önünde Olursunuz

Göz önünde bulunmak başarı için olmazsa olmazdır. Potansiyel müşterilerinize bu alanda var olduğunuzu göstermiş olursunuz. Belki de işinizle ilgisi bulunmayan ancak ileride bir şekilde faaliyet alanınızla yolu kesişen birisi isminizi hatırlayacak ve sizi tercih edecek kim bilir.

3: Göz Önünde Olmak Kurumsal İmajınıza Katkı Sağlar

Firmanızı Google’de firmanızın ismini arayan kişilere Google’nin cevabı ne olsun istersiniz? “Bunu mu demek istediniz?” ibaresi ile birlikte rakibinizi önersin istemezsiniz değil mi? Öyleyse isminizin internette mümkün oldukça görünür olmasını sağlayın. Elbette müşteri memnuniyetinizi ön planda tutarak isminizin iyi anılmasını sağlamanız gerektiğinizi belirtmemize gerek yok sanırım.

4: Rakiplerinizi Analiz Etmenizi Sağlar

Firma rehberleri yalnızca kendinizi tanıtmanızı sağlamaz aynı zamanda rakiplerinizi tanımanızı ve analiz etmenizi sağlar. Rakiplerini sıkı bir şekilde takip etmeyenlerin rekabette başarılı olması çok da mümkün değildir. Mevcut ve olası rakiplerinizi analiz ederek ulaşacağınız verilerle firmanızı daha dinamik bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

Bonus: Firma Rehberi Örnekleri

Google’den pek çok firma rehberi tespit edebilirsiniz. Örnek ücretsiz firma rehberleri:

http://firmasec.com

http://firmayibul.com

http://yellowpages.com.tr

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT