1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Tüvtürk Araç Muayene Randevu Hizmeti
Tüvtürk Araç Muayene Randevu Hizmeti

Tüvtürk Araç Muayene Randevu Hizmeti

Araç sahipleri için uzun ve yorucu bir süreç olarak görülen araç muayenesi işlemini sizler için daha kolay bir hale getiriyoruz.

A+A-

Araç sahipleri için uzun ve yorucu bir süreç olarak görülen araç muayenesi işlemini sizler için daha kolay bir hale getirmek adına sizlere yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Bunun içinde internet sitemiz üzerinde araç sahiplerine araç muayenesi hakkında bilmeleri gereken her şey hakkında bilgiler sunuyoruz. Bunun yanında verdiğimiz en önemli hizmetlerden birisi ise Tüvtürk randevu uygulamasıdır. Bu sayede 7/24 araç muayenesi için http://aracrandevumuayene.com/ adresimizden randevu almanız mümkünüdür.

Egzoz emisyon ölçümü; Araç muayene öncesinde araç sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken şey egzoz emisyon ölçümüdür. Egzoz emisyon ölçümü geçerliliği devam eden araç sahipleri muayene hizmeti alabilir, fakat egzoz pulunuzun süresi dolmuş ise yaşadığınız şehirde bu konuda hizmet veren yetkili kuruluşlardan da yardım alabilirsiniz. Burada amaç ise egzoz gazının çevreye verdiği zararın ölçümünün yapılmasıdır.

Genel araç muayene; Tüvtürk randevu sistemi ile yapılan araç muayenesi periyodik kontrolleri için daha önce yaptırdığınız araç muayenesi sonucunu gösteren belgenin yanınızda olması gerekir. Eğer elinizde bu belge yoksa o zaman araç genel muayenesi için randevu almanız gerekir. Bu konuda neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak için internet sitemiz üzerinde yer alan muayene tekrarı bölümünü incelemeniz gerekir.

Araç tespit muayenesi; Tüvtürk’e Tespit muayenesi için başvurmak istediğinizde yine internet sitemiz üzerinden Tüvtürk randevu sistemini kullanarak randevunuzu alabilirsiniz. Sitemiz üzerinde yer alan araç tespit muayenesi bölümünde ise araç tespiti için yapılması gerekenler ve yanınızda bulunması gereken belgeler hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Tadilat sonrası araç muayene işlemleri; aracın orijinalinde yapılan değişiklikler sonucu aracın tekrar muayeneden geçirilmesi işlemidir. Aracınızda yapılan değişiklikler sonrası tadilat sonrası muayene hizmeti için Tüvtürk’ e başvurarak aracınızı muayene ettirmeniz gerekir. Aracınızın orijinalinde değişiklik yaptığınız zaman muayene zamanını beklemek için vakit kaybetmeden yine Tüvtürk randevu uygulamasını kullanarak randevunuzu alıp aracınızı muayeneye götürebilirsiniz.

Yola elverişlilik kontrol muayenesi; Seyahat amaçlı kullanılan araçların yaptırması gereken bir muayenedir. Her yıl yola elverişlilik muayenesinin yaptırılması gerekir. Yola elverişlilik muayenesi ücretli olarak yapılan bir işlemdir. Burada dikkat edilmesi gereken yola elverişlilik muayenesi her ilde yapılmamaktadır. Yola elverişlilik muayenesi sadece 19 ilde yapılmaktadır. Bu muayeneyi yaptırmaya gitmeden önce ise yine Tüvtürk randevu sistemini kullanarak randevunuzu alabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede muayeneyi yaptırabilirsiniz.

Zorunlu araç muayenesi; Zorunlu araç muayene işlemi; trafikte bulunan bir aracın trafik ekiplerince zorunlu olarak araç muayenesine gönderilmesidir. Araç sahipleri kendilerine belirtilen süre içerisinde araçlarını muayeneye götürmek zorundadır. Zorunlu araç muayene işlemi ücretli bir uygulamadır. Araç muayenesine gitmeden önce ise yanınızda gerekli evrakları mutlaka bulundurmanız gerekir. En başta sizi zorunlu araç muayene için tüvtürk istasyonuna sevk eden trafik tescil memuru tarafından doldurulan form yanınızda olmalıdır.

İinternet sitemiz üzerinde yukarıda saydığımız bütün araç muayene işlemleri hakkında bilgiler sunuyoruz. Araç muayenesi öncesinde elinizde bulunması gereken evraklar hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler sunulmaktadır. Bunun yanında sitemiz üzerinde diğer araç muayene işlemleri öncesinde neler yapmanız gerektiği ve hangi evrakları yanınızda bulundurmanız gerektiği konusunda bilgiler bulunmaktadır. Ayrıca sitemiz üzerinden araç muayene istasyonlarının nerede oldukları hakkında bilgiler almanız mümkündür. Özellikle gezici araç muayeneleri hakkında bilgi almak isteyenler yine sitemiz üzerinden bilgi alabilecekleri gibi randevu işlemlerini de buradan gerçekleştirmeniz mümkündür. Yola elverişlilik muayenesi yaptırmak isteyen araç sahipleri de sitemiz üzerinden bu muayenenin hangi ilerde yapıldığına dair bilgiler alabilirler.

Yaptıracağınız herhangi bir araç muayenesi işlemi öncesinde vakit kaybetmemek ve kısa sürede araç muayenesini yaptırmak istiyorsanız internet sitemiz üzerinde yer alan Araç Muayene Randevu Alma formunu doldurarak istediğiniz gün ve saate randevunuzu alabilirisiniz.

Bu haber toplam 3810 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT