1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türkiye, Sarıyer’deki rüşvet davasını konuşuyor
Türkiye, Sarıyer’deki rüşvet davasını konuşuyor

Türkiye, Sarıyer’deki rüşvet davasını konuşuyor

İlk kez Sarıyer Manşet Gazetesi’nin gündeme getirdiği, Sarıyer Belediyesi ile ilgili İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki “Yolsuzluk ve Rüşvet” davasına ulusal basında geniş yer ayırdı.

A+A-
Türk basının amiral gemisi olarak bilinen Hürriyet Gazetesi’nin internet sitesi “Rüşvet davasını“ manşetten verdi. Sabah Gazetesi ise 3. sayfasında habere yer verirken, birçok internet haber sitesi de habere geniş yer ayırdı.
 
Hürriyet Gazetesi Dinçer Gökçe imzalı haberde; aralarında Belediye Başkanı Şükrü Genç, yardımcıları Recep Yel ve Şinasi Yalçın, Zabıtma Müdürü Semra Kartal ile Tekfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özdemir’in de olduğu 14 kişi hakkında dava açıldığını, sanıkların önemli bir bölümünün “rüşvet” suçu ile karşı karşıya olduğunu yazdı. Haberde iddianameden de önemli ayrıntılara yer verildi. Saatlerce Hurriyet.com.tr’nin manşetinde yayınlanan haber milyonlarca okuyucuya ulaştı.
 
NOT: Özel haberimizin ardından basın toplantısı yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç davayı yalanlamış ve Sarıyer Manşet hakkında hakaretlerde bulunmuştu. Haddini bilmeden etrafına topladığı birkaç yalaka yerel gazete üzerinden Sarıyer Manşet'e gazetecilik dersi vermeye kalkışan Şükrü Genç’in Hürriyet ve Sabah'a nasıl bir cevap vereceğini merak ediyoruz.

hurriyetkupur.jpg

Bu haber toplam 10382 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

6 Yorum