1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Türkiye İmplant Fiyatları
Türkiye İmplant Fiyatları

Türkiye İmplant Fiyatları

   Diş hekimlerin sık sık başvurduğu bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Bu tedavi yöntemi hastalar için bir nebze ürkütücü gelmektedir.

A+A-

 

 

  Fakat dişleriniz de eksiklik var ise mutlaka eğer ağız yapınız uygun ise yapılması gereken tedavinin başında gelmektedir. Bu tedavi yöntemi sayesin de oldukça güzel kendi dişiniz gibi daha canlı bir gülüşe sahip olabilirsiniz. İmplant fiyatları ülkemizde kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. İşinde uzman bir hekime gitmeniz durumun da ortalama 500 TL ile başlayan 10000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar daha da yükselmektedir. Ekstra tedavi yöntemleri gereken durumlarda fiyatta yükselme meydana gelmektedir. Tedaviyi mutlaka uzman bir hekime yaptırmanız gerekmektedir. Fiyatlar da porselen diş veya zirkonyum diş kaplama gibi seçenekler de sizlere sunulmaktadır. Bu durumlar da istenilen özelliklere göre fiyat değişmektedir.

 

İmplant Uygulaması ve Uygulanacak Hastalar

 

     Türkiye’ de İmplant tedavisi eksik dişleri olan hastalara uygulanmaktadır. Bu tedavi çene kemiğine yerleştirilen vidaların üzerine diş protezleri konulmaktadır. Fakat öncelikle hasta detaylı bir sağlık testinden geçmektedir. Çene yapısının müsait olup olmadığı yapılan testler de ortaya çıkmaktadır. Tedavinin en büyük avantajlarından biri de yan dişlerin çekilmemesi veya kesilmemesidir. Yani hiçbir şekilde komşu dişlere etkisi yoktur. İmplant diş tedavisi yaşı 18 yaşından büyük ve çene yapısı uygun olan tüm hastalara uygulanmaktadır. Bura da en çok dikkat edilmesi gereken hastalar ek rahatsızlığı olup olmadığıdır. Şeker hastası olan biri mutlaka tedavi öncesi şekerin düzene girmesi gerekir. Ayrıca kemik erimesi hastalığı bir kişi de mutlaka tedavisi tamamlandıktan sonra diş tedavisine başlanır. Hasta mutlaka eksiksiz bir şekilde diş hekimine geçmiş ve şu an olduğu rahatsızlıkları söylemek zorundadır. Diş hekimi tedavi süreci uzun bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tedavi süreci vidalar çeneye konulduktan sonra ortalama 3 ay gibi süre beklemek gereklidir. Bu bekleme de çene diş etleri kapanmaktadır. Daha sonra protezler yerleştirilmektedir. Ortalama 4 ay ile 6 arasın da tedavi süreci devam etmektedir.

 

İmplant Tedavisi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

     Tedavi esnasında ve sonrasın da oldukça dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlar dan ilki çeneye vida yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra 3 ay beklenecektir. Bu esnada oluşan boşluğa elinizi veya diliniz ile kurcalama yapmamanız gerekmektedir. Bu yapıldığı takdir de enfeksiyon riski artmaktadır. Bir başka dikkat edilecek nokta ise kabuklu yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Henüz yara kapanmadığı için ciddi sıkıntılar yaratabilir. Tedavi süresi boyunca mutlaka sert gıdalardan uzak durmak gerekir. Yaranın geç iyileşmesini ve enfeksiyonu önlemek için bu yöntemler oldukça büyük önem taşımaktadır. Tedavi süresi içerisinde mutlaka hekim kontrollerini yaptırmanız büyük önem arz etmektedir. Tedavi bitiminden sonra doktorunuzun önerdiği şekilde bir süre yaşamanız gerekebilir. Alışma süreci tamamlandıktan sonra tekrar eskisi kadar sağlam dişlere sahip olabileceksiniz. Uygun diş fırçalama tekniklerini de hekimleriniz den öğrenmeniz büyük önem arz etmektedir.

 

 

Bu haber toplam 1375 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT