1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. Türk komedisi filmler fullonlinefilmizle1.com da izlenir
Türk komedisi filmler fullonlinefilmizle1.com da izlenir

Türk komedisi filmler fullonlinefilmizle1.com da izlenir

A+A-

Türkiye’nin başkenti Ankara, coğrafi olarak ülkenin tam merkezinde yer alması hasebiyle Türkiye’nin dört bir yanından göç eden insanlara da ev sahipliği yapar. Hal böyle olunca Ankara, farklı kültürlerin bir arada huzur ve mutluluk içinde yaşadığı nadiden şehirlerimizden biri haline gelmiştir.

Ankara’nın soğuk ve ayaz havasını, nüfusunu oluşturan güzel insanlar ısıtır. Ankara’ya hakim olan bu güzel atmosfer, birçok romana ve filme de konu olmayı başarmıştır. Bahsi geçen filmlerden birisi, Yolunda A.Ş: Çinçin Bağları Hikayesi isimli filmdir. Ankara’da yaşayan gençlerin giyim tarzları, dinledikleri müzikler, hobileri ve eğlence anlayışları diğer illerdeki akranlarına nazaran çok daha farklıdır. Kendilerine “Ankara bebesi” diyen bu gençlerin iç dünyalarını merak ediyorsanız, bu film sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Sinemaya girdiği günden bu yana hiçbir şekilde internet ortamına düşmeyen bu film izleyenleri mesut etse de, henüz izleme imkanı bulamayan büyük bir kalabalık insan kitlesi de var. DVD’si satılmadığı için film izleme sitelerinde yer almayan filmi izlemek isteyenler, 3 Mart 2016 tarihinde Star TV’de yayınlanan bu harika filmi izleme imkanına ancak kavuşabildiler.

Filmin içinde yer alan replikler, olay örgüsü ve ana hikaye; sadece Ankaralıları değil, Türkiye’nin dört bir yanından sinema severleri tatmin etmeyi başarmış durumda. Dilerseniz hep beraber Yolunda A.Ş: Çinçin Bağları Hikayesi’nin konusuna ve oyuncu kadrosuna bir göz atalım. 1 Mayıs 2015 tarihinde vizyona girerek sinema izleyicilerinin takdirine sunulan film, toplamda 1 saat 21 dakika uzunluğunda. Senaryosunu Hasan Göktaş’ın, yönetmenliğini ise Emre Budak’ın yaptığı filmin yapımcılığını ise Han Yapım üstlenmiş. Filmde rol alan oyuncular ise pek tanıdık değil. Erdağ Yenel ve İbrahim Aymergen gibi isimleri televizyonda veya diğer sinema filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz söylenemez. Ama buna rağmen gayet göz doldurucu bir oyunculuk performansı söyleyebilmek mümkün.

Öyle ki yolunda a.ş. çinçin bağları izleyenler, böylesine başarılı bir oyunculuk sergileyen aktörlerle bu kadar geç tanışmanın pişmanlığını yaşıyorlar. Başlangıçta internet üzerinden dizi olarak yayınlanan, daha sonra ise film haline getirilen bu yapımda üç erkek kardeşten en küçükleri olan Fehmi Kır isimli gencin başından geçenlere tanıklık ediyoruz. Ankara’nın en belalı ve pis semtlerinden birisi olan Çinçin mahallesinde doğan ve büyüyen Fehmi, etrafında olup bitenlere kayıtsız kalamaz ve kendisi de ufak tefek hırsızlıklar yapmaya başlar. Suça bulaşan diğer çocuklar gibi, sokakta yapılabilecek tüm pis işlerle haşır neşir olan Fehmi; bir gün logar kapağı çalar ve yakalanır. Bunun sonucunda hapse düşen ve çocuk yaşta anne babasından ayrı kalan ana karakterimiz, hapisten çıktıktan sonra çocukluğunun geçtiği Çinçin mahallesinin yıkıldığını ve kentsel dönüşüm kapsamına dahil edildiğini öğrenir. Her bir tarafına hatıralarının sindiği bu eski, bir o kadar da güzel evlerini kurtarmak için arkadaşlarıyla birlikte hareket etmeye başlar ve olaylar gelişir. Kabaca filmin konusunu bu şekilde özetleyebilmek mümkün.

5 üzerinden 3,6 puan alan ve yayınlandığı dönemde bir fenomen haline gelen bu film, boş vaktinizde patlamış mısırınızı ve içeceğinizi yanınıza alıp çeşitli internet siteleri vasıtasıyla izleyebileceğiniz ve bundan da zevk alabileceğiniz bir yapım.

Bu haber toplam 3285 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT